15 obserwujących
247 notek
180k odsłon
  1777   7

Teraz już każdy będzie mógł powiedzieć o Wałęsie "Ty ubecki kapusiu"

 Trybunał Europejski orzekł, że Sąd Apelacyjny w Gdańsku wydając wyrok nakazujący mi przeproszenie Lecha Wałęsy za stwierdzenie, że był donosicielem Służby Bezpieczeństwa, który za pieniądze donosił do SB na swoich kolegów postąpił niepraworządnie i nakazał władzom RP zapłacenie odszkodowania za fałszywy wyrok — napisał na Twitterze Krzysztof Wyszkowski.

Poproszony o komentarz, w jaki sposób przyjął wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w swojej sprawie, Krzysztof Wyszkowski stwierdza: Przyznaję, że z taką satysfakcją pomieszaną ze smutkiem. Bo wyrok „Wyszkowski przeciwko Polsce” brzmi okropnie. Z powodu sędziów sądu w Gdańsku imię Polski zostało w ten sposób poniżone. Niestety. Bardzo jest mi przykro z tego powodu, ale to było konieczne. Występowałem w imieniu prawdy o przeszłości. Nie chodziło mi o poniżanie Polski, ale droga sądowa ma taki właśnie charakter.

Dopytywany, czego spodziewa się już po wydaniu tego wyroku, legendarny opozycjonista odpowiada: Mam nadzieję, że media ogólnie biorąc wreszcie przestaną pozwalać Lechowi Wałęsie na okłamywanie swoich odbiorców, słuchaczy, widzów. Wszędzie w telewizjach funkcjonuje publicznie w Europejskim Centrum Solidarności, gdzie ma swoje biuro i stamtąd rozsyła po całym świecie swoje kłamliwe oskarżenia, stwierdzenia. Mam nadzieję, że to wreszcie się zakończy. Przecież miasto Gdańsk łoży na Europejskie Centrum Solidarności po to, żeby Lech Wałęsa publicznie kłamał i znieważał Polskę, godnych szacunku polskich patriotów i naukowców, bo przecież tu chodzi też o historyków, których on znieważa, oskarża i w ogóle okłamuje publiczność. To jest coś niesamowitego, że temu człowiekowi się na to wszystko pozwala, ale niestety prezydentem Gdańska jest ta pani działająca razem w tym froncie totalnej opozycji przeciwko Polsce – oni to naprawdę przeciwko Polsce. I to trwa.


Najpierw wyrok Sądu Najwyższego, który unieważnił ten wyrok Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, powinien wreszcie skłonić ludzi, którzy nadal umożliwiają Wałęsie funkcjonowanie publiczne i rozsiewanie tych kłamstw, do zaprzestanie tych działań, a obecnie orzeczenie ETPC w Strasburgu. W wymiarze międzynarodowym mamy potwierdzenie, że nie sposób jest twierdzić, że Lech Wałęsa nie był płatnym donosicielem Służby Bezpieczeństwa, więc dlaczego Gdańsk jeszcze finansuje w gruncie te kłamstwa? Z pytaniem odsyłam do pani Dulkiewicz, do władz Gdańska i do dyrekcji Europejskiego Centrum Solidarności, które w ten sposób poniża również „Solidarność”. Robiąc z tego człowieka bohatera, oni cały czas zakłamują historię
— mówi opozycjonista z czasów PRL, podkreślając, że „ci sędziowie, którzy przez te szesnaście lat orzekali najczęściej wbrew prawdzie, wbrew swoim obowiązkom, wielokrotnie skazując mnie na przepraszanie Lecha Wałęsy i wypłacenie odszkodowania itd., powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności, a przynajmniej się wstydzić”. Zwraca przy tym uwagę, że „ci ludzie nadal są w Sądzie Apelacyjnym w Gdańsku, tam funkcjonują i to funkcjonują jako np. przewodnicząca wydziału”.    Dlaczego jeszcze ci ludzie zakładają togi sędziowskie i mają czelność innych sądzić? Jak wygląda ich wyrokowanie w innych sprawach? Skoro w tej sprawie tak jawnie wypowiedzieli się przeciwko prawdzie, to znaczy, że prawda dla nich nie ma znaczenia, i nadal orzekają. To wstyd nie tylko dla Gdańska, ale dla Polski — konstatuje.  Z jednej strony bardzo mi przykro, że Polska musi zapłacić mi odszkodowanie – zresztą bardzo marne – ale trzeba było to zrobić. Z tego powodu cieszę się, że każdy Polak, każdy człowiek dzisiaj już nie musi się obawiać tego, że powie prawdę o Lechu Wałęsie: „Ty donosicielu esbecki”. Wałęsa groził procesami, zresztą te procesy wytaczał ludziom, którzy stawiali sprawę w ten sposób. Dzisiaj już ktoś, kto pójdzie do Europejskiego Centrum Solidarności i tam spotka Lecha Wałęsę, który będzie wygłaszał te swoje tyrady i tym, że teczka „Bolka” została sfałszowana przez Cenckiewicza, Wyszkowskiego, Gwiazdów, będzie mógł powiedzieć: „Kłamiesz, ty agencie esbecki”. Mam nadzieję, że wreszcie sprawa się zakończy — dodaje Wyszkowski.

Lubię to! Skomentuj58 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka