15 obserwujących
246 notek
180k odsłon
  2057   6

"Pożyteczni idioci Kaczyńskiego i PiS"? Kto, Agora? I kto to mówi?

Nie widać końca konfliktu zarządu Agory i redakcji „Gazety Wyborczej”. Jak podaje „Press”, w czwartek doszło do spotkania online dziennikarz „GW” z Heleną Łuczywo, współzałożycielką „Wyborczej”, obecnie zasiadającej w Agorze Holding. Nie przyniosło ono jednak rozwiązania.

Tymczasem Adam Michnik w rozmowie ze szwedzkim „Dagens Nyheter” ostro uderza w zarząd Agory. Ależ on uwielbia wywlekać wszelkie brudy za granicę, jest od tego wprost uzależniony. Działania Agory określił jako… „mające kontekst polityczny”.  „Gazeta Wyborcza” stoi na czele obrony praworządności i wartości demokratycznych w Polsce. W takiej sytuacji przeprowadzenie ataku na redakcję i wywołanie konfliktu może mieć tylko dwa wytłumaczenia: albo robione jest to świadomie (a dlaczego miałoby nie być robione świadomie), albo zarząd działa jako pożyteczni idioci Kaczyńskiego i PiS" — powiedział. Kto by się spodziewał?

Dodatkowo rzucił Agorze ultimatum: - "Zarząd musi wybrać: albo rezygnuje, albo idzie na kompromis z redakcją". Ktoś to właściwie określił. W sporze Wyborczej z Agorą "ogon próbuje kręcić psem", ale wbrew temu co wydaje się kamratom Michnika ogonem jest tu redakcja Gazet Wyborczej.

Lubię to! Skomentuj42 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura