44 obserwujących
1888 notek
2551k odsłon
  490   0

Czy Grzegorz Schetyna zostanie konserwatystą?

fot. Piotr Łysakowski
fot. Piotr Łysakowski

W roku 2018 Grzegorz Schetyna usuwał z partii wymienioną powyżej trójkę posłów za „odchylenie konserwatywne”. Dziś może się okazać, że tym razem Borys Budka będzie chciał się pozbyć Grzegorza Schetyny z tego samego powodu. I tak oto Grzegorz Schetyna zostanie konserwatystą. Życie bywa jednak zaskakujące… 

Przed kilkoma dniami, zarząd Platformy Obywatelskiej, usunął z jej z szeregów 2 posłów. Ireneusza Rasia i Pawła Zalewskiego. Dziś obaj posłowie mają poinformować co zamierzają robić dalej. 

Ponieważ przypomina to trochę sytuację moich kolegów i moją sprzed 3 lat, mam w tej sprawie kilka refleksji: 

Po pierwsze: kiedy 3 lata temu – za głosowanie w sprawie aborcji eugenicznej – usunięto z Platformy posłów Fabisiak, Biernackiego i Tomczaka, uznałem, że to dowód na definitywny skręt Platformy w lewo. I też ją opuściłem. Myślę, że dobrze zdiagnozowałem wtedy tę sytuację. 

Po drugie: istnieją dwa możliwe warianty kiedy się kogoś usuwa: albo jest to dowód, że się rośnie w siłę – tak było wtedy, kiedy Donald Tusk żegnał się z Maciejem Płażyńskim i Andrzejem Olechowskim – albo usunięcie wynika ze strachu i paniki. W tym przypadku mamy do czynienia z tym drugim wariantem. 

Po trzecie: uważam,, że jest to koniec historii politycznej Platformy Obywatelskiej i mamy do czynienia z powolnym podziałem opozycji na 2 bloki: centrowo – lewicowy i centrowo - konserwatywny. W tym układzie, i przy obecnym kryzysie, dla Platformy Obywatelskiej po prostu brakuje tu miejsca. Oczywiście, jest jeszcze długa droga, żeby dojść do tego celu. 

Po czwarte: gdyby posłowie Raś i Zalewski chcieli współpracować Koalicją Polską, osobiście bym się bardzo cieszył. Uważam że są znakomitymi i doświadczonymi parlamentarzystami. Byliby z pewnością dla Koalicji Polskiej poważnym wzmocnieniem.

Wreszcie po piąte: w roku 2018 Grzegorz Schetyna usuwał z partii wymienioną powyżej trójkę posłów za „odchylenie konserwatywne”. Dziś może się okazać, że tym razem Borys Budka będzie chciał się pozbyć Grzegorza Schetyny z tego samego powodu. I tak oto Grzegorz Schetyna zostanie konserwatystą. Życie bywa jednak zaskakujące… 

Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/ 

Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl       

Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka