53 obserwujących
2021 notek
2755k odsłon
  1794   3

Spór Wyborczej z Agorą. Nie mój cyrk, nie moje małpy, ale…

z Adamem Michnikiem, redakcja Gazety Wyborczej, wrzesień 2013.
z Adamem Michnikiem, redakcja Gazety Wyborczej, wrzesień 2013.

Dziś naprawdę bardzo krótko. Przeczytałem tekst o sporze między Gazetą Wyborczą, a Agorą, zamieszczony na Salonie24 (https://www.salon24.pl/newsroom/1184033,spor-o-gazete-wyborcza-michnik-i-kurski-skladaja-wotum-nieufnosci-wobec-zarzadu-agory).

Sądząc z oświadczenia Adama Michnika i Jarosława Kurskiego – którzy o zarządzie Agory piszą jako o ludziach zajmujących się jedynie excelem i cashem, swoją drogą to dość pogardliwe sformułowanie – spór jest o to, czy gazeta jest przedsięwzięciem ideowym czy biznesowym. Otóż jeśli Agora jest spółką, i właścicielem gazety, to gazeta podlega biznesowym oczekiwaniom zarządu, który to za rząd powołali akcjonariusze. To oni decydują co robić z gazetą. Po prostu. Takie są prawa wolnego rynku. 

A jeśli Adam Michnik i Jarosław Kurski chcą wydawać gazetę ideową – do czego mają pełne prawo – to niech po prostu założą stowarzyszenie albo fundację i wydają gazetę, co do której od początku będzie wiadomo, że ma być wyrazem idei i nie podlegać prawom rynku. W konstrukcji biznesowej racja będzie zawsze – i teraz też jest – po stronie zarządu Agory nawet jeśli Michnik z Kurskim uważają ich za idiotów…


Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/ 

Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl  

Lubię to! Skomentuj21 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka