52 obserwujących
2077 notek
2850k odsłon
  437   0

Kosiniak-Kamysz i Zgorzelski. Tak zagłosuję na kongresie PSL

Fot. Paweł Kubacha
Fot. Paweł Kubacha

Jutro kongres PSL. Mój pierwszy. Oczywiście uwagę najbardziej przykuwają kwestie personalne. W tym przypadku, kto będzie prezesem partii i przewodniczącym Rady Naczelnej. Ja osobiście oddam głosy na dwóch kandydatów. Na prezesa na Władysława Kosiniaka-Kamysza, a na przewodniczącego Rady Naczelnej na Piotra Zgorzelskiego. Dlaczego? Już odpowiadam. 

Po pierwsze. To Władysław Kosiniak-Kamysz z sukcesem zbudował Koalicję Polską, która jak na warunki i rezultaty PSL zdobyła w wyborach parlamentarnych 2019 roku bardzo dobry wynik. PSL musi się otworzyć na inne - poza wiejskimi - grupy wyborców, i tylko Władysław Kosiniak-Kamysz może to zrobić. To jest argument drugi. W polskiej polityce potrzebna jest zmiana pokoleniowa, i tylko PSL - powierzając już wcześniej ster rządów partią Kosiniakowi - Kamyszowi - tej zmiany dokonał. 

Wreszcie argument ostatni. To Władysław Kosiniak-Kamysz podał mi rękę i zaprosił do PSL-u gdy po odejściu z PO byłem senatorem niezależnym. Pamiętam o tym i cenię to. Dlaczego Piotr Zgorzelski? 

Otóż sercem działalności każdej partii jest jej działalność parlamentarna. To ona - w dużej mierze - buduje jej przyszły wynik wyborczy, a jeśli tak, to trzeba powiedzieć, że obok prezesa, to marszałek Zgorzelski jest głównym kreatorem polityki parlamentarnej PSL – Koalicji Polskiej. To w jego gabinecie wykluwają się decyzje polityczne pokazujące, że PSL może być konstruktywną opozycją, może być centrowo – konserwatywną ofertą opozycji. To w jego gabinecie wykuwają się takie kompromisy jak choćby wyjście z politycznego pata wokół wyboru Rzecznika Praw Obywatelskich, co jest oczywistą zasługą PSL – Koalicji Polskiej. 

Ten kluczowy komponent - polityka parlamentarna partii - musi znaleźć odzwierciedlenie w jej odpowiednim docenieniu strukturze samego ugrupowania, a takim miejscem docenienia tego faktu, jest właśnie przewodnictwo Rady Naczelnej. 

Jest jeszcze jeden argument. Ogromna pozycja polityczna marszałka Zgorzelskiego na Mazowszu. Jednym z najważniejszych regionów dla partii. Byłem, widziałem ją i to także mnie przekonuje. 

Tandem Kosiniak-Kamysz – Zgorzelski ma szansę z sukcesem doprowadzić partię do wyborów roku 2023.


Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/ 

Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl  


Lubię to! Skomentuj12 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka