Blog
Plusy i Minusy Jana Filipa Libickiego
Jan Filip Libicki
Jan Filip Libicki historyk lat 46 Senator RP
26 obserwujących 1613 notek 2078140 odsłon
Jan Filip Libicki, 28 lipca 2017 r.

Szary, poselski, PiSowski lud jest zaskoczony Nikt tego nie zatrzyma...

3325 113 0 A A A

Moim zdaniem proces upadku kolonialnego imperium, jakie na polskiej prawicy zbudowała wąska grupa sanacyjnych inteligentów z Żoliborza, dzięki vetu Andrzeja Dudy właśnie się rozpoczął. I bardzo dobrze!

Uważam, że wraz z wetem prezydenta Dudy, na polskiej scenie politycznej stało się coś nieodwracalnego. Rozpoczął się powolny uwiąd PiSu. I ten uwiąd nie wynika z tego - moim zdaniem - jak twierdzi marszałek Dorn, że konflikt między prezydentem, a prezesem Kaczyńskim jest już nie do wygaszenia. To oczywiście jest prawda. Chodzi mi tu jednak o coś innego. O 3 aspekty.

Po pierwsze. Pada narracja o stałym lżeniu świętej pamięci prof. Lecha Kaczyńskiego. Argumentacja że w ten sposób druga strona świadomie podkopywała i niszczyła autorytet państwa. Wystarczyło jedną weto prezydenta Dudy, żeby z obozu zakonu PC, zaczęto go lżyć bez miłosierdzia (vide poseł Suski). To widzisz zarówno szary PiSowski lud poselski, jak i wyborcy PiSu. I myślę, że zaczynają im się otwierać oczy. Że to nie chodzi o autorytet prezydentury. O szacunek dla państwa. Uszanowanie naszego prezydenta. Tu chodzi o ślepe posłuszeństwo. Szary, poselski lud PiSowski jest zaskoczony.

Kwestia druga. Wypowiedź prezesa o kanaliach. Szary lud PiSowski zaczyna się zastanawiać czy aby na pewno nie chodzi to po prostu osobistą zemstę. Szary lud PiSowski może świętej pamięci Lecha Kaczyńskiego poważać. Może go uważać za swojego prezydenta, ale jeszcze nie przystąpił do jego kanonizacji. Kanonizacji, której Jarosław Kaczyński już dokonał. A teraz zabiera się za prywatną zemstę mówiąc o tym z mównicy sejmowej. Szary PiSowski lud poselski jestem zaskoczony.

I kwestia trzecia. Jeśli do tego dodamy, że przy tym wszystkim zakon PC traktuje szary PiSowski poselski lud po prostu z buta, a ten  widzi że jeszcze do tego Episkopat dziękuje prezydentowi, to szary poselski lud PiSowski jest tym zaskoczony. Brakuje jeszcze tylko, żeby upewnił go w tym ojciec dyrektor Rydzyk. Jarosław Kaczyński też zdaję sobie z tego sprawę i dlatego wczoraj wygłaszał wielogodzinne mowy w Telewizji Trwam. Ale i bez tego, bez poparcia ojca Tadeusza moim zdaniem proces upadku kolonialnego imperium, jakie na polskiej prawicy zbudowała wąska grupa sanacyjnych inteligentów z Żoliborza, dzięki vetu Andrzeja Dudy właśnie się rozpoczął. I bardzo dobrze!

 

Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna 

http://miastopoznaj.pl/

Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl

www.facebook.com/flibicki

.

Opublikowano: 28.07.2017 07:38. Ostatnia aktualizacja: 28.07.2017 07:44.
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @COŚ WYMYŚLĘ Tak.... :-)
  • @Sowiniec coś Pan pisał o alfonsie i znikło? czyżby brak odwagi... :-) cóż środowisko...
  • @autor Bardzo dziękuję za życzenia i serdecznie pozdrawiam! Również sukcesów życzę... :-)

Tematy w dziale Polityka