34 obserwujących
1746 notek
2270k odsłon
995 odsłon

Czy Kaczyński utrzyma partię – delikatnie mówiąc – za twarz?

fot. P. Beym
fot. P. Beym
Wykop Skomentuj47

Coś dużo tych ataków. Że coś - po wyborach samorządowych – w rządzącym obozie buzuje. Że różni ludzie walczą ze sobą na wielu frontach. I że ilość tych wewnętrznych walk, może spowodować jakieś kłopoty.

Wczorajszego wieczoru zostawiłem ze sobą 3 wydarzenia. Najpierw, na portalu braci Karnowskich, Patryk Jaki, wprost atakuje Adama Bielana i Waldemara Parucha, bo ci atakują jego za przegraną kampanię: (https://wpolityce.pl/m/polityka/419157-nasz-wywiad-jaki-moze-nalezalo-wystawic-bielana-i-parucha).

Potem Beata Mazurek atakuje MSZ za to, że jej zdaniem, Czaputowicz atakował Ziobrę za wniosek do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości: (https://wpolityce.pl/m/polityka/419181-mazurek-stanowisko-pk-jest-zgodne-ze-stanowiskiem-pis).

Wreszcie na koniec – także na portalu braci Karnowskich – Marek Pyza atakuje między innymi prof. Andrzeja Nowaka i Witolda Gadowskiego za to, że ci atakują w Krakowie Małgorzatę Wassermann, zamiast jej pomagać: (https://wpolityce.pl/m/polityka/419189-trudno-wygrac-wybory-gdy-swoi-rzucaja-klody-pod-nogi).

W związku z przytoczonymi powyżej przykładami mam dwie refleksje. Pierwsza jest taka, że coś dużo tych ataków. Że coś - po wyborach samorządowych – w rządzącym obozie buzuje. Że różni ludzie walczą ze sobą na wielu frontach. I że ilość tych wewnętrznych walk, może spowodować jakieś kłopoty.

I kwestia druga. Prawo i Sprawiedliwość w znaczący sposób zwiększyło ilość radnych w samorządzie. Radnych wybranych na pięć lat. I będących na tyle daleko od prezesa, ale tyle blisko lokalnej władzy, żeby nie specjalnie przejmować się partyjną dyscypliną.

Są to moim zdaniem dwa czynniki, które oczywiście nie muszą, ale mogą doprowadzić do wewnętrznych turbulencji w partii Kaczyńskiego. Pytanie brzmi czy tak rozrośniętą partie Kaczyński będzie w stanie w tym samym co dotąd stopniu trzymać za twarz?

Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/

Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/

Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl

www.facebook.com/flibicki

.


Wykop Skomentuj47
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka