Blog
Plusy i Minusy Jana Filipa Libickiego
Jan Filip Libicki
Jan Filip Libicki historyk lat 47 Senator RP
30 obserwujących 1692 notki 2179720 odsłon
Jan Filip Libicki, 1 listopada 2018 r.

Czy Kaczyński utrzyma partię – delikatnie mówiąc – za twarz?

995 47 0 A A A
fot. P. Beym
fot. P. Beym

Coś dużo tych ataków. Że coś - po wyborach samorządowych – w rządzącym obozie buzuje. Że różni ludzie walczą ze sobą na wielu frontach. I że ilość tych wewnętrznych walk, może spowodować jakieś kłopoty.

Wczorajszego wieczoru zostawiłem ze sobą 3 wydarzenia. Najpierw, na portalu braci Karnowskich, Patryk Jaki, wprost atakuje Adama Bielana i Waldemara Parucha, bo ci atakują jego za przegraną kampanię: (https://wpolityce.pl/m/polityka/419157-nasz-wywiad-jaki-moze-nalezalo-wystawic-bielana-i-parucha).

Potem Beata Mazurek atakuje MSZ za to, że jej zdaniem, Czaputowicz atakował Ziobrę za wniosek do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości: (https://wpolityce.pl/m/polityka/419181-mazurek-stanowisko-pk-jest-zgodne-ze-stanowiskiem-pis).

Wreszcie na koniec – także na portalu braci Karnowskich – Marek Pyza atakuje między innymi prof. Andrzeja Nowaka i Witolda Gadowskiego za to, że ci atakują w Krakowie Małgorzatę Wassermann, zamiast jej pomagać: (https://wpolityce.pl/m/polityka/419189-trudno-wygrac-wybory-gdy-swoi-rzucaja-klody-pod-nogi).

W związku z przytoczonymi powyżej przykładami mam dwie refleksje. Pierwsza jest taka, że coś dużo tych ataków. Że coś - po wyborach samorządowych – w rządzącym obozie buzuje. Że różni ludzie walczą ze sobą na wielu frontach. I że ilość tych wewnętrznych walk, może spowodować jakieś kłopoty.

I kwestia druga. Prawo i Sprawiedliwość w znaczący sposób zwiększyło ilość radnych w samorządzie. Radnych wybranych na pięć lat. I będących na tyle daleko od prezesa, ale tyle blisko lokalnej władzy, żeby nie specjalnie przejmować się partyjną dyscypliną.

Są to moim zdaniem dwa czynniki, które oczywiście nie muszą, ale mogą doprowadzić do wewnętrznych turbulencji w partii Kaczyńskiego. Pytanie brzmi czy tak rozrośniętą partie Kaczyński będzie w stanie w tym samym co dotąd stopniu trzymać za twarz?

Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/

Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/

Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl

www.facebook.com/flibicki

.


Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @COŚ WYMYŚLĘ Tak.... :-)
  • @Sowiniec coś Pan pisał o alfonsie i znikło? czyżby brak odwagi... :-) cóż środowisko...
  • @autor Bardzo dziękuję za życzenia i serdecznie pozdrawiam! Również sukcesów życzę... :-)

Tematy w dziale Polityka