36 obserwujących
1792 notki
2331k odsłon
745 odsłon

W rocznicę Niepodległej. Na 10 - lecie PeWuKa, na 100 - lecie kontrowersyjny marsz

fot. P. Beym
fot. P. Beym
Wykop Skomentuj60

Od 3 lat obecny rząd wie, że 11 listopada tego roku będziemy obchodzić stulecie Odzyskania Niepodległości. Czy zauważyli Państwo, żeby obecny rząd planował z tej okazji jakieś przedsięwzięcie o skali PeWuKi?

Dziś bardzo krótko. Obserwuje całe to zamieszanie wokół obchodów stulecia Niepodległości i myślę sobie o jednej rzeczy. Że mianowicie w 1929 r. w Poznaniu odbyła się PWK czyli Powszechna Wystawa Krajowa.

Przez 4 miesiące - od maja do września - zaprezentowano najważniejsze osiągnięcia Odrodzonej Rzeczpospolitej we wszystkich dziedzinach. Wystawę odwiedziło 4 i pół miliona ludzi, w tym 200 tysięcy gości zagranicznych.

Dziś Polska „wstaje z kolan”. Podobno rozwija się w zawrotnym tempie. Od 3 lat obecny rząd wie, że 11 listopada tego roku będziemy obchodzić stulecie Odzyskania Niepodległości. Czy zauważyli Państwo, żeby obecny rząd planował z tej okazji jakieś przedsięwzięcie o skali PeWuKi?

Nie. Rząd do 8 listopada ma kłopot ze zorganizowaniem jednego marszu w stolicy, A za ponad 200 milionów zł minister Sellin organizuje na Krakowskim Przedmieściu pokaz polskiej kuchni. „Polska wstaje z kolan”.. Dziękuję za uwagę

Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/

Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl

www.facebook.com/flibicki

.


Wykop Skomentuj60
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura