36 obserwujących
1771 notek
2297k odsłon
397 odsłon

Chwalę rządzących za trzy rzeczy 11 listopada

fot. P. Beym
fot. P. Beym
Wykop Skomentuj3

Jeśli ktoś w Ameryce i Australii może zainteresować się Polską, to jest szansa że się nią zainteresuje kiedy zachęci go do tego Mel Gibson. I Mel Gibson do tego zachęca właśnie w tym spocie. Nowemu prezesowi Fundacji, poznaniakowi Filipowi Rdesińskiemu należą się z tej okazji po prostu gratulacje.

Przez ostatnie dni na tym blogu krytykowałem rządzących za to, co się działo wokół obchodów 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Dziś pora, żeby za to, za co ich warto pochwalić po prostu pochwalić. Oddać Bogu co boskie a cesarzowi co cesarskie.

Otóż pierwsza rzecz, za którą rządzącym należy się pochwała, to spot wyprodukowany przez Polską Fundację Narodową, na którym Mel Gibson opowiada jak po 123 latach niewoli Polacy wrócili do domu. Bardzo ostro – także na tym blogu – krytykowałem Fundację, kiedy ta marnotrawiła publiczne pieniądze. Kiedy była zarządzana przez dyletantów i amatorów, którzy w swojej działalności publicznej, do czasu objęcia w niej funkcji, nie wykazali się niczym więcej poza zwykłym PiSowskim trollingiem. Tym razem ten spot dokładnie odpowiadał moim wyobrażeniom czym powinna zajmować się ta Fundacja, kiedy nad jej powstaniem głosowałem. Jeśli ktoś w Ameryce i Australii może zainteresować się Polską, to jest szansa że się nią zainteresuje kiedy zachęci go do tego Mel Gibson. I Mel Gibson do tego zachęca właśnie w tym spocie. Nowemu prezesowi Fundacji, poznaniakowi Filipowi Rdesińskiemu należą się z tej okazji po prostu gratulacje.

Kwestia druga to film Niepodległość. To film który przedwczoraj obejrzałem z zapartym tchem. Zupełnie jakbym oglądał dokument sprzed 100 lat. To było coś po prostu poruszającego.

I wreszcie kwestia trzecia. To prezydencka inicjatywa odbudowy Pałacu Saskiego. Tyle tylko że uważam, iż 11 listopada 2018 roku to ten pałac powinien być oddawany do użytku jako wotum dla narodu z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości, a nie powinna być dopiero rzucana idea jego odbudowy. Chociaż dobre i to.

Oczywiście - zaraz podniosą się głosy krytyków, poznaniaków, ale ja uważam, że odbudowa Zamku Przemysław w Poznaniu wzbogaciła miasto. Urozmaiciła je jeśli chodzi o budowle warte pokazania komuś, kto do naszego miasta przyjeżdża. Wielka w tym zasługa inicjatora tej odbudowy, pierwszego wojewody po 1989 roku Włodzimierza Łęskiego.

Uważam, że z Pałacem Saskim będzie tak samo. I dlatego tą odbudowę popieram. Odbudowa ta tylko w jednym przypadku – moim zdaniem – okaże się katastrofą. Jeśli Andrzej Duda podejmuje tę inicjatywę z myślą o tym, żeby w odbudowanym Pałacu Saskim zrobić muzeum Lecha Kaczyńskiego. Jeśli jest to podejmowane z tego powodu, to będzie to modelowy przykład jak PiS potrafi spaprać nawet najpiękniejszą idę…

Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/

Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/

Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl

www.facebook.com/flibicki

.


Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura