38 obserwujących
1801 notek
2348k odsłon
472 odsłony

W sprawie Polexitu. Rządzący będą próbować odwracać kota ogonem

fot. P. Beym
fot. P. Beym
Wykop Skomentuj27

To Koalicja Obywatelska dąży do Polexitu. Dlaczego? Dlatego, że stawia taki zarzut rządzącym! To ona pierwsza porusza ten temat i tę argumentację, znaczy to więc, że tak naprawdę w swoim partykularnym interesie chcę do tego doprowadzić.

Wczoraj wziąłem udział w programie Woronicza 17. I mam z tego udziału jedną obserwację.

Otóż obóz rządowy ma już wymyśloną reakcje na zarzut pchania Polski w stronę Polexitu. Tę narrację zaprezentował przedstawiciel Kancelarii Prezydenta RP prof. Andrzej Zybertowicz. Powiedział mianowicie tak. To Koalicja Obywatelska dąży do Polexitu. Dlaczego? Dlatego, że stawia taki zarzut rządzącym! To ona pierwsza porusza ten temat i tę argumentację, znaczy to więc, że tak naprawdę w swoim partykularnym interesie chcę do tego doprowadzić.

Oczywiście. Ta argumentacja jest marna. I każdy ją łatwo obali. Bo przecież realną możliwość przeprowadzenia Polexitu ma ten, kto aktualnie, a rządzi niestety Prawo i Sprawiedliwość. I to Prawo i Sprawiedliwość – podobnie jak premier Wielkiej Brytanii David Cameron - za wszystkie swoje niepowodzenia obarcza Unia Europejska.

Tak, że argumentacja jest słaba, ale warto o tym wiedzieć w jaki sposób obóz rządowy będzie chciał walczyć - z moim zdaniem trafnym - oskarżeniem o Polexit.

Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/

Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl

www.facebook.com/flibicki

.


Wykop Skomentuj27
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka