Blog
Plusy i Minusy Jana Filipa Libickiego
Jan Filip Libicki
Jan Filip Libicki historyk lat 47 Senator RP
30 obserwujących 1692 notki 2179672 odsłony
Jan Filip Libicki, 9 stycznia 2019 r.

Jest większy skandal niż zarobki w NBP

3869 275 2 A A A
fot. P. Beym
fot. P. Beym

O ile sprawę wynagrodzeń w NBP należy nazwać skandalem, to to, że nie wiemy dosłownie nic więcej o katastrofie smoleńskiej po trzech i pół latach władzy PiS-u należy nazwać podłością. Tak. Granie śmiercią 96 osób po to, żeby zyskać władzę, a potem nie robienie nic w tej sprawie jest właśnie podłością.

Dziś znów krótko. Media żyją skandaliczną wysokością zarobków współpracowników prezesa NBP, Adama Glapińskiego. I słusznie. Zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę, że prezes PiS-u – podejmując inicjatywę obniżenia uposażeń parlamentarnych – wszem i wobec ogłaszał, że chodzi o to, żeby władza żyła skromnie. No i jak widać Adam Glapiński i jego „aniołki” skromnie żyją.

Ja uważam jednak, że jest znacznie większy skandal niż zarobki w NBP. Tym skandalem jest to co się dzieje – a w zasadzie nie dzieje się - z katastrofą smoleńską. Otóż niedługo minie trzy i pół roku, od kiedy PiS rządzi. I opinia publiczna nie ma żadnych informacji, jak daleko PiS posunął się w wyjaśnieniu tej sprawy. Po prostu żadnych. I nie chodzi tu o to, że nie ma w Polsce wraku tupolewa. To jest trudna sprawa i z tego nikomu zarzutu nie robię, ani poprzedniej władzy, ani obecnej. Ale przecież hasło wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej i prace zespołu Antoniego Macierewicza to był główny taran wyborczy PiSu. Mówiono, że Antoni Macierewicz już wiele wyjaśnił, a jak będzie miał dostęp do instytucji państwowych to wyjaśni jeszcze więcej. I co? I nic.

Nic się w tej sprawie nie zmieniło poza ucieczką za granicę Wacława Berczyńskiego. Po prostu Prawo i Sprawiedliwość, dla osiągnięcia władzy, cynicznie grało katastrofa smoleńską. I o ile sprawę wynagrodzeń w NBP należy nazwać skandalem, to to, że nie wiemy dosłownie nic więcej o katastrofie smoleńskiej po trzech i pół latach władzy PiS-u należy nazwać podłością. Tak. Granie śmiercią 96 osób po to, żeby zyskać władzę, a potem nie robienie nic w tej sprawie jest właśnie podłością.

Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/

Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/

Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl

www.facebook.com/flibicki


Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @COŚ WYMYŚLĘ Tak.... :-)
  • @Sowiniec coś Pan pisał o alfonsie i znikło? czyżby brak odwagi... :-) cóż środowisko...
  • @autor Bardzo dziękuję za życzenia i serdecznie pozdrawiam! Również sukcesów życzę... :-)

Tematy w dziale Polityka