Blog
Plusy i Minusy Jana Filipa Libickiego
Jan Filip Libicki
Jan Filip Libicki historyk lat 48 Senator RP
33 obserwujących 1724 notki 2245585 odsłon
Jan Filip Libicki, 12 lutego 2019 r.

Nie chodzi tylko o Misiewicza i zemstę. Macierewicz działa dwutorowo

22030 142 0 A A A
fot. P. Beym
fot. P. Beym

Nie zdziwiłbym się, gdyby to były jakieś przygotowania Antoniego Macierewicza do przejęcia władzy. Oczywiście, czy to jest realne, czy się uda, to jest inna sprawa, ale że Antoni Macierewicz o tym myśli, a nawet zaczął wprowadzać to w życie jest wielce prawdopodobnym.

Wojciech Czuchnowski napisał wczoraj w Gazecie Wyborczej, że sprawa Kazimierza Kujdy może być zemstą Antoniego Macierewicza. Zemstą za odwołanie go ze stanowiska ministra obrony narodowej oraz za to, co się przytrafiło Bartłomiejowi Misiewiczowi (http://wyborcza.pl/7,75398,24446687,odwet-macierewicza-czy-zemsta-sluzb-w-pis-kraza-teorie-spiskowe.html).

 Zresztą, co ciekawe, wokół Misiewicza trwa polemika nawet w pisowskich mediach. Przeczytałem wczoraj jak to Marek Pyza odpiera ataki Jana Pospieszalskiego, za to, że napisał on artykuł, w którym opisano wszystkie operacje Misiewicza. Jak rozumiem z tekstu Pyzy, wniosek Pospieszalskiego jest mniej więcej taki, że nie należy sprawy Misiewicza opisywać, bo się w ten sposób pomaga opozycji.

Ja uważam tę polemikę akurat, za bardzo ciekawe zjawisko. Bo uważam mianowicie, że chociaż Antoni Macierewicz jest o rok starszy od Jarosława Kaczyńskiego, to marzy by zająć jego miejsce i przejąć PiS. Dlatego, jak wieść niesie, codziennie pływa, dbając o kondycję. I dlatego właśnie ja działania Macierewicza widziałbym dwutorowo.

To, że będzie chciał się odwinąć za sprawę Misiewicza, jest dla mnie oczywiste. I że ma taką wiedzę, iż ma czym to zrobić. Sprawa Kujdy wydaje się więc właśnie tym elementem. Uderzeniem w samo serce PiSu. W tym sensie należy się spodziewać następnych uderzeń.

Ale Antoni Macierewicz, ma też program pozytywny, o którym pisałem. Nie tylko uderza w pisowskie czarne charaktery – jak w Kazimierza Kujdę – ale tworzy też własne, świetliste postacie. Podtrzymuję to, co napisałem kilka dni temu, że mówiąc o Janie Olszewskim, jako o najwybitniejszym polskim polityku po II Wojnie Światowej, Macierewicz buduje w obozie pisowskim konkurencyjny kult. Przeciwstawia Olszewskiego Lechowi Kaczyńskiemu (https://www.salon24.pl/u/jflibicki/933255,antoni-macierewicz-buduje-konkurencyjny-dla-pisu-mit-mit-jana-olszewskiego).

 I w tym sensie nie zdziwiłbym się, gdyby to były jakieś przygotowania Antoniego Macierewicza do przejęcia władzy. Oczywiście, czy to jest realne, czy się uda, to jest inna sprawa, ale że Antoni Macierewicz o tym myśli, a nawet zaczął wprowadzać to w życie jest wielce prawdopodobnym.

Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/

Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl

www.facebook.com/flibicki


Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @COŚ WYMYŚLĘ Tak.... :-)
  • @Sowiniec coś Pan pisał o alfonsie i znikło? czyżby brak odwagi... :-) cóż środowisko...
  • @autor Bardzo dziękuję za życzenia i serdecznie pozdrawiam! Również sukcesów życzę... :-)

Tematy w dziale Polityka