Blog
Józef Brynkus
Józef Brynkus
Józef Brynkus profesor akademicki, polityk
3 obserwujących 233 notki 194043 odsłony
Józef Brynkus, 16 lutego 2018 r.

Pomysł Kukiz’15 dot. okrągłego stołu ws. służby zdrowia z aprobatą ministra zdrowia

30 0 0 A A A

Pomysł Kukiz’ 15 dotyczący utworzenia okrągłego stołu ws. reformowania służby zdrowia zyskał poparcie nowego ministra. Z szefem resortu zdrowia, Łukaszem Szumowskim spotkali się przedstawiciele Kukiz’15: przewodniczący Paweł Kukiz, poseł Jerzy Kozłowski oraz Paweł Kukiz-Szczuciński, doradca Kukiz’15 ds. medycznych.

Po spotkaniu Paweł Kukiz podkreślał, że rozmowy toczyły się w bardzo dobrej atmosferze . Dodał, że dla Kukiz’15 bardzo istotne jest zorganizowanie szerokiej debaty z udziałem środowisk lekarskich oraz organizacji pacjenckich. Będą mogli wziąć w niej udział także członkowie klubów parlamentarnych, którzy są wyspecjalizowani ws. opieki zdrowotnej. Celem debaty jest napisanie w przyszłości ustawy o pacjencie .

Poinformowano także, że na ręce ministra zdrowia złożono dokument, w którym opisano dziesięć najważniejszych priorytetów Kukiz’ 15 dot. służby zdrowia. Szczególną uwagę zwrócono na kwestie dotyczące profilaktyki, informatyzacji oraz racjonalizacji wydatków. Przedstawiciele Kukiz’15 podkreślają, że finansowanie ochrony zdrowia, a w szczególności opieki nad dziećmi i młodzieżą, musi być traktowane nie jako koszt, a jako inwestycja. Dlatego klub opowiada się za możliwie szybkim wzrostem PKB na ochronę zdrowia, przynajmniej do minimum określonego przez WHO na poziomie 6.8 %. Specjaliści z Kukiz’ 15 zwracają też uwagę na konieczność odbiurokratyzowania pracy pracowników służby zdrowia, którzy wypełniając setki dokumentów nie mają czasu na rzetelne diagnozowanie i leczenie pacjentów. – Nasze oczekiwania spotkały się ze zrozumieniem ze strony ministra – podkreślał poseł klubu Kukiz’15, Jerzy Kozłowski. Poseł wyraził też nadzieję, że to dopiero pierwszy krok w kierunku realnego reformowania całego systemu służby zdrowia.


Opublikowano przez Biuro Poselskie dra hab. Józefa Brynkusa

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

dr hab. prof. UP Kraków Józef Brynkus - wykładowca akademicki, poseł na Sejm RP Ruch Kukiz'15, wybrany z okręgu nr 12 (Małopolska zachodnia). Mój fanpage na FB: https://www.facebook.com/brynkusjozef/

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @HOSTOJA Dokładnie ten sam wojujący ateista...

Tematy w dziale Polityka