Józef Brynkus
Wasze sprawy są moimi!
7 obserwujących
315 notek
221k odsłon
72 odsłony

Warto wspierać i pomagać. Dobro zawsze wraca!

Wykop Skomentuj

W dniach 15-31 lipca 2019 roku dwaj nauczyciele Rafał Kluska i Marek Mroczek zamierzają przepłynąć niemalże całą żeglowną Wisłę. Postanowiłem objąć swoim patronatem poselskim ten spływ o nazwie „Pokonać Wisłę – pokonać chorobę”. Znam osobiście Pana Marka, który jest człowiekiem wyjątkowym, a jako student był świetnym uczniem. Ale przede wszystkim jest dobrym człowiekiem. Zachęcam i apeluję wspomagajcie jego akcję – już nie pierwszą. Jestem pewien, że i ta zakończy się wielkim sukcesem, a dwaj śmiałkowie bezpiecznie dotrą do celu podróży, przez co konto fundacyjne 5-letniego chłopca Wiktora Zawadzkiego, który walczy z chorobą zostanie zasilone darowiznami.

Prośba o patronat nad spływem kajakowym.

Marek Mroczek

Wadowice

                                Poseł Rzeczypospolitej Polskiej

          Pan Józef Brynkus

     Biuro Poselskie

           ul. Mickiewicza 14,

        34-100 Wadowice

Szanowny Panie Pośle,

Wraz z serdecznym przyjacielem, Rafałem Kluską, jesteśmy nauczycielami, którzy od początku pracy w oświacie związali się z ziemią zatorską i wadowicką. W dniach 15-31 lipca br. zamierzamy przepłynąć niemalże całą żeglowną Wisłę. Jako osoby mocno przywiązane do lokalnego patriotyzmu chcielibyśmy, by te były częścią naszego przedsięwzięcia. Spływ Skawą z Zatora do Wisły i aż do Gdańska pozwoli przedstawić Polsce Zator jako miasto ludzi aktywnych, którzy dumnie realizują idee solidarności, pokazując tym samym młodzieży, że warto działać. Pokonanie ponad 1000 km rzeką ma na celu nie tylko spełnienie naszych ekspedycyjnych marzeń, ale przede wszystkim realizację celu charytatywnego.

Szkoła to społeczność i rodzina, która wspiera się i pomaga w potrzebie. Każdy z nas ma szansę być częścią tej solidarności. Oferując symboliczne cegiełki pamiątkowe za każdy przepłynięty kilometr chcemy wspomóc fundacyjne konto 5-letniego chłopca, Wiktora Zawadzkiego, który cierpi na opóźniony rozwój psychoruchowy, wodogłowie, padaczkę, hipotorfię noworodkową, refluks żołądkowy. Rehabilitacja i leczenie są niezmiernie trudne i kosztowne, czym przekraczają finansowe możliwości rodziców. Wierzymy, że każdy z nas może być częścią tej jakże potrzebnej pomocy. Gdy nadejdzie potrzeba, to wszyscy razem możemy pokonać nawet Wisłę!

Bylibyśmy zaszczyceni, gdyby zechciał Pan objąć honorowym patronatem nasz spływ o nazwie „Pokonać Wisłę – pokonać chorobę”. Pańskie poparcie z pewnością pozytywnie wpłynie na społeczny odbiór całej akcji, a także zwiększy nasze możliwości promocyjne. Z góry dziękujemy za pozytywne rozpatrzenie prośby.

Z serdecznym kajakowym pozdrowieniem,

Marek Mroczek

Zgoda na patronat nad spływem kajakowym „Pokonać Wisłę – pokonać chorobę”.

Wadowice, dnia 21 czerwca 2019 roku

        Szanowny Pan

          Marek Mroczek

 Wadowice

Szanowny Panie,

jestem zbudowany inicjatywą Pana i Pańskiego kolegi, Rafała Kluski, mającą na celu nie tylko realizację Waszych osobistych ambitnych planów, przepłynięcia całego żeglownego odcinka królowej polskich rzek Wisły, ale przede wszystkim włączeniem w ideę tej ekspedycji szczytnej misji niesienia pomocy i wsparcia potrzebującemu człowiekowi. Zaproponowany przez Panów pod hasłem „Pokonać Wisłę – pokonać chorobę” pomysł połączenia promocji regionu z okazaniem solidarności wobec dotkniętego chorobą dziecka, w pełni zasługuje na najwyższe uznanie.

Postawa solidarności wobec potrzebujących, szczególnie dzieci dotkniętych ciężkimi schorzeniami i wymagających specjalistycznego leczenia oraz opieki, stanowi ważny wyznacznik humanitaryzmu każdego człowieka. Jesteśmy wszak członkami jednej społeczności, a miarą świadomości i wrażliwości każdego z nas jest właśnie stosunek do słabszych i mniej sprawnych, poprzez okazywaną pomoc i wsparcie pozwalający im na lepsze funkcjonowanie w ich trudnej codzienności, oraz niosący nadzieję na zniwelowanie czy przynajmniej osłabienie dolegliwych skutków choroby.

Z wielkim wzruszeniem przyjąłem Pana prośbę o objęcie patronatu nad Waszą inicjatywą i czynię to z głębokim przekonaniem, że przyczyniam się do bardzo szlachetnego przedsięwzięcia. Życzę Panom, aby wszyscy, którzy zetkną się z Wami na wiślanym szlaku, docenili nie tylko Wasz wysiłek, wkładany w pokonanie ponad tysiąca kilometrów, ale przede wszystkim aby pomogli wesprzeć rodzinę 5-letniego Wiktora Zawadzkiego, w jej mierzeniu się ze znacznie trudniejszym zadaniem. I aby zapamiętali, że nasz region, Ziemia Wadowicka, zamieszkują ludzie o szlachetnych sercach i wspaniałej inicjatywie, twórczy w podejmowaniu wyzwań oraz solidarni wobec słabszych i potrzebujących. Jestem także przekonany, że zyskacie wsparcie wielu osób i podmiotów, pozwalające zebrać jak najwięcej środków na ten jakże szczytny cel.

Łączę wyrazy szacunku

dr hab. Józef Brynkus

Poseł na Sejm RP

Wydarzenie można śledzić na specjalnej stronie w mediach społecznościowych tutaj (www.facebook.com/PokonacWisle/)

imagehttps://www.wykop.pl/link/5020351/pokonac-wisle-pokonac-chorobe-warto-wspierac-i-pomagac-dobro-zawsze-wraca/?fbclid=IwAR0TfE9UodB9d2ICOJU0cH8WIaRIuvnRKMLsd8JrOXwnet0G5eStzeIqADA

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo