Józef Brynkus
Wasze sprawy są moimi!
7 obserwujących
317 notek
222k odsłony
66 odsłon

Rozwój rolnictwa w Polsce to dobra przyszłość dla naszej Ojczyzny i Rodaków

Fot. Krzysztof Sitko/Pressmania.pl
Fot. Krzysztof Sitko/Pressmania.pl
Wykop Skomentuj3

Jesteśmy zaniepokojeni tym co wyszło na światło dzienne i potwierdziło, że PiS to fałszywi obrońcy wsi. Rozliczmy rząd PiS z wyborczych obietnic i propagandowych frazesów, pokazując jak wiele jest jeszcze do zrobienia, bo do chwili obecnej nie zostało zrobione.

Według dostępnych danych do rolników trafiło dotychczas zaledwie 29 % przyznanych Polsce środków unijnych – czyli jedynie tyle środków wykorzystał rząd PiS! Pokazuje to skalę nieudolności ministra Ardanowskiego, który jeszcze niedawno zapewniał przed kamerami, że priorytetowa dla rządu PiS rola wsi i rolnictwa nie jest udawana. Tymczasem przez 3 lata rząd PiS obniżył krajowy budżet na rolnictwo w stosunku do zaplanowanego przez PSL budżetu na 2016 r. o ponad 17 mld zł.

Z wypowiedzi ministra wychodzi na jaw także skandaliczny stan zarządzania ARiMR, która nie radzi sobie z opracowaniem wniosków. Na zamkniętym spotkaniu minister stwierdził, że tysiące wniosków na modernizacje leży nieobrobionych i przyznał, że wina jest po stronie rządzących bo kadra Agencji pochodzi z rekomendacji PiS. Minister stwierdził, że Agencja to: „Instytucja niesprawna, instytucja, która nie jest w stanie szybko reagować i realizować oczekiwań rolników, jest instytucją chorą i trzeba się zastanowić nad jej istnieniem”.

Poziom wykorzystania funduszy dla rolnictwa w II filarze, czyli w modernizacji gospodarstw i inwestycjach w gospodarstwa, jest w Polsce jednym z najniższych w Europie. Świadczy to, iż wbrew temu co mówi PiS o dbałości o rolnictwo, nie potrafi właściwie wykorzystywać środków europejskich na rozwój rolnictwa. To PSL wynegocjowało w UE rekordowe środki na polskie rolnictwo, których teraz PiS nawet nie potrafi wydać.

Nasze postulaty:

1. W akcie wyborczym 13 października odsuńmy od władzy fałszywych obrońców wsi, którzy przyznają, że nie dają rady dobrze dbać o polską wieś i polskie rolnictwo. Wystarczy zagłosować na PSL.

2. W nowym parlamencie będziemy wnioskować o Komisje Śledczą w sprawie nierozpatrzonych zaległych wniosków i stworzenia zagrożenia utraty środków z budżetu unijnego.

3. Domagamy się od dyrektora ARiMR w Krakowie potraktowania sprawy zaległych wniosków jako najpilniejszego priorytetu oraz wyjaśnień i odpowiedzi na pytania:

– Ilu rolników w naszym regionie czeka na rozpatrzenie wniosków?

– Czy dopłaty będą wypłacane na czas czy nie?

– Czy wobec winnych zaniechań i opóźnień zostaną wyciągnięte konsekwencje i jakie?

Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka