Józef Brynkus
Wasze sprawy są moimi!
7 obserwujących
327 notek
225k odsłon
420 odsłon

Czy w Krakowie rozum śpi?

Fot. Krzysztof Sitko/Pressmania.pl
Fot. Krzysztof Sitko/Pressmania.pl
Wykop Skomentuj11

Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Dominik Jaśkowiec wystąpił z inicjatywą usunięcia z Kapituły znaczącego krakowskiego wyróżnienia, medalu Cracoviae Merenti, Metropolity Krakowskiego ks. prof. dra hab. Marka Jędraszewskiego. Powodem tej propozycji są „podglądy” arcybiskupa m.in. na temat zarazy LGBT, czyli po prostu prawda wynikająca z Ewangelii. Dotychczas skład Kapituły medalu CM wynikał z przesłanek ideowych przyświecających jego ustanowieniu oraz z niewątpliwego prestiżu tego odznaczenia. Obecnie Kapituła ma być wybierana przez upolitycznione czy wręcz upartyjnione gremia samorządowe. Jeżeli ten absurdalny pomysł zostanie zrealizowany, nazwa Cracoviae Merenti powinna zostać zastąpiona nazwą w stylu „naszemu układowi zasłużeni”, bo do tego będzie się sprowadzać nadawanie dotychczas prestiżowego wyróżnienia.

Znana maksyma pochodząca od tytułu akwaforty Francisco Goi mówi „Gdy rozum śpi, budzą się demony (upiory)”. I rzeczywiście jest to prawda, potwierdzona praktyką ludzkiej egzystencji. Tam gdzie ludzie zapominają o używaniu szarych komórek pojawiają się koncepcje czy pomysły rodem z piekła, nie będącego wszak naturalnym środowiskiem człowieka, tylko siedliskiem zła będącego dla człowieka największym zagrożeniem. Kilkuwiekowe doświadczenie ludzkości pokazuje, że owe upiory czy demony najczęściej przybierają postać agresywnego lewactwa dla niepoznaki ustrojonego najczęściej, przynajmniej początkowo, w szaty tolerancji i demokracji dla dobra ludzkości. Efektem śniętych umysłów było narodzenie idei komunizmu i jego praktyczne wcielenie w postaci bolszewizmu, ideologie narodowego socjalizmu czy faszyzmu, a obecnie zalew świata ideologiami tolerancji przyodziewających się w kolorowe tęczowe szatki.

Arcybiskup Marek Jędraszewski, następca na urzędzie Metropolity Krakowskiego i kontynuator nauczania Karola Wojtyły – Świętego Jana Pawła II, wskazując podłoże ewangelicznych prawd jako podstawowe i jednoznaczne źródło nauczania moralnego nie zawahał się nazwać rzeczy po imieniu. W myśl zawartej w Ewangelii według św. Mateusza dewizy „Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi”, zło moralne nazwał złem, jednoznacznie definiując dawne i współczesne totalitarne ideologie, komunizm, nazizm, faszyzm i LGBT.

Nauczanie arcybiskupa Marka Jędraszewskiego zbudziło z letargu rozumy wielu ludzi, którzy zaczęli dostrzegać zagrożenie płynące dla naszej cywilizacji i kultury z lansowanych przez światowe lewactwo poglądów. Ale równocześnie głoszone przez Metropolitę słowa prawdy wywołały jazgot nienawiści do tejże prawdy, do Kościoła i chrześcijaństwa w ogóle, ze strony tych, których rozumy nadal pozostają w uśpieniu. Im bowiem zamiast prawdy wystarczają mantry tolerancji i demokracji, rozumiane jako prawo szerzenia nienawiści do wszystkiego, co dla korzeni i tożsamości Polski i Polaków ważne. Wszak podcięcie tych korzeni, zrelatywizowanie prawdy i wartości, pozwoli ogłupić ludzi. A głupimi łatwiej jest manipulować.

Trzeba przy tym zwrócić uwagę na fakt, że ks. prof. Jędraszewski nie głosi „poglądów”, ale przedstawia nauczanie Kościoła, które jednoznacznie określa co jest prawdą, co dobrem a co złem. W myśl wspomnianego Mateuszowego wersu „tak, tak: nie, nie” Kościół nigdy nie poparł żadnej z totalitarnych ideologii, dostrzegając ich amoralność i płynące z tego zagrożenia relatywizacji wartości chrześcijańskich. Zatem próby uzasadniania odwoływania, czy jak chcą kręgi mediów okołowyborczych, „wyrzucania” Arcybiskupa Jędraszewskiego z Kapituły Medalu CM, głoszonymi przezeń „poglądami” są po prostu przejawem skrajnej nietolerancji wobec katolików i aktami brutalnej lewackiej agresji wobec prawdy Ewangelii.

Pierwszym wyróżnionym medalem Cracoviae Merenti był Jan Paweł II, niewątpliwy i ponadczasowy autorytet moralny a od kilku lat Święty Kościoła katolickiego. Głosił on te same prawdy, które dzisiaj przypomina Arcybiskup Jędraszewski. Ba, mówił je tym samym językiem, niejednokrotnie tymi samymi frazami co jego następca na urzędzie Krakowskiego Metropolity. Rodzi się zatem pytanie, czy w ślad za wnioskiem o usunięcie ks. Marka Jędraszewskiego z Kapituły Cracoviae Merenti nie urodzi się w czyimś lewackim uśpionym rozumie myśl… odebrania medalu Janowi Pawłowi II? Bo przecież należy być rewolucyjnie konsekwentnym. Co radnym Miasta Krakowa pod rozwagę przedłożyć wypada wobec zaplanowanego na najbliższe dwa tygodnie procedowania zmian w Kapitule Cracoviae Merenti. Co zwycięży – prawda czy lewacka ideologia?

Wadowice, dnia 22 października 2019 roku

                                                                       Szanowny Pan

                                                                                                              Prof. dr hab. Jacek M. Majchrowski

                                                                                            Prezydent Miasta Krakowa

Szanowny Panie Prezydencie,

Wykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo