23 obserwujących
375 notek
564k odsłony
  1342   2

5o twarzy Donalda Tuska, z opozycją w tle

Jaki zatem ten Donald Tusk jest naprawdę? Czy prawdziwy jest wtedy, kiedy tak dużo mówi o przestrzeganiu demokracji i praworządności, czy wtedy, kiedy bez żadnego „trybu”, wbrew wewnętrznemu regulaminowi PO, tylnymi drzwiami wchodzi do zarządu partii, wykopując m.in. jedyną kobietę, która w tym zarządzie była? Ciekawe, że polskie feministki siedzą cicho, nie wychodzą na ulice, nie wyklinają. Tusk chce dobrobytu dla Polski i dlatego straszył nas karami, które na Polskę miałaby nakładać UE, za niepopełnione, urojone przewinienia, rzekomo z zakresu sądownictwa, praworządności i demokracji, bo UE „tak działa”? Kiedy był prawdziwy, czy wtedy, kiedy w kampanii wyborczej mówił, że nie będzie podnosił wieku emerytalnego, czy wtedy, kiedy po wygranych wyborach ten wiek podniósł?

Kiedy Tusk jest prawdziwy, to gorliwy katolik, bo przecież i ślub kościelny, i zdjęcia z rodziną w domowym kąciku z przedmiotami podkreślającymi religijne akcenty, ganiący partyjnego kolegę za zapowiedzi „opiłowywania katolików” z nadmiernych przywilejów, czy zagorzały przeciwnik KK wygłaszający (nie)sławne wykłady na uniwersytetach?

Tusk chce otwierać granice dla uchodźców, bo przecież walczył o to szefując RE, czy chce jej pilnie strzec przed nieproszonymi gośćmi, o czym ostatnio mówił komentując zajścia na granicy polsko-białoruskiej? Jest za szukaniem zgody między zwaśnionymi partiami, czy za szukaniem na siłę podziałów, jak chociażby teraz, kiedy sieje spustoszenie w zarządzie PO, bo jego koledzy mieli czelność być na imprezie zorganizowanej przez dziennikarza niekojarzonego z żadnymi partiami, na której byli przedstawiciele różnych politycznych opcji? Tusk w końcu jest konserwatystą, centrystą, liberałem, czy może wręcz lewicowcem, bo w pewnych jego zachowaniach można się wszystkich tych politycznych opcji doszukać? Sprzeczności w Donaldzie Tusku jest znacznie więcej, by je wszystkie wymienić i opisać trzeba by było napisać książkę, a Salon, póki co, książek jeszcze nie publikuje.

Niektórzy przedstawiciele opozycji mówią, że tylko zjednoczeni w jeden polityczny blok mogą pokonać PiS. Czy Tusk może uchodzić za człowieka, który naszą pozycję może poprowadzić do politycznego zwycięstwa w najbliższych wyborach parlamentarnych? Tusk, legalnie, czy nielegalnie, mniejsza z tym, kieruje obecnie największą opozycyjną partią, ale, czy z jego charakterem, z jego nietolerowaniem wokół siebie nawet tych najsłabszych politycznych konkurentów, może zorganizować krucjatę wobec PiS, która by przyniosła opozycji upragnione zwycięstwo nad obecną ekipą rządową? Odpowiedź nasuwa się sama, ale to każdy wyborca będzie musiał sam sobie na wyżej postawione pytanie odpowiedzieć.


Lubię to! Skomentuj25 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka