pLeoroma - future society sto
Wiem niewiele (np. algebry Clifforda nie znam wcale), Widzę Więcej (do 6 wymiaru włącznie). Liczę na bardzo wiele, choć waży to tyle co nic..
34 obserwujących
246 notek
151k odsłon
  183   2

Pamięci Einego - dydaktyka Wartości, ducha i fizyki

Eine roku Pańskiego 2008 komplementów nie szczędził początkującemu blogerowi Salonu, vide przykładowo:


https://www.salon24.pl/u/kalokagatek/108766,noc-niespokojna#comment-1462505

lub

https://www.salon24.pl/u/kalokagatek/108766,noc-niespokojna#comment-1462505Inna sprawa, że powodowany Autodafe i kostycznością rozbudzoną przez zepsucie tego świata, odwoływał je rychło, gdy mniej się z treściami danymi zgadzał.  Obecnie - podejrzewam - złagodniał - więc pozwalam sobie dać to nieortodoksyjne ale szczere świadectwo mojego - niekończącego się przywiązania i atencji. Mimo wszystkich swoich wad i niedostatków wierności wartościom (Prawdzie, choćby) był on aksjologicznym Tuzem, Dinozaurem (Tyrano-rexem nawet) wiary i solidnego życia, świetnym dydaktykiem i popularyzatorem nie tylko fizyki, ale i filozofii (fenomenologii, idealizmu) i teologii. A także turystyki górskiej. Oraz patriotą, co w jego przypadku nie jest pojęciem pejoratywnym.


Kochał Eine piękno polskich gór (w tym za Wschodnią granicą, Huculszczyznę..- polecał S. Vincenza..) więc także z myślą o nim: 


image

image


image


Droga Kobiet 

image

Po wyzwoleniu się z sal lustrzanych Bardo, życzę jednak - Zmarłemu, by  drogowskazem i drogą było mu zawsze pierwsze Serce, a jego autodafe by stało się dawnym zwyczajem - którego miejsce jest tylko muzeum - historia magistra vitae i errare humanum, czymś z czego się wyrasta i co się porzuca, jak drapieżnictwo. By był- Odeszły - lwem o obciętych łapach, jak ja nim jestem. Tak przecież niedoskonały przy Einem i jego dorobku oraz dobrej po nim pamięci. 

Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale