pLeoroma - future society sto
Wiem niewiele (np. algebry Clifforda nie znam wcale), Widzę Więcej (do 6 wymiaru włącznie). Liczę na bardzo wiele, choć waży to tyle co nic..
34 obserwujących
246 notek
151k odsłon
  864   0

Miłość nigdy nie jest za darmo

 

Notka z cyklu: banały, paradoksy i pozory.
 
 
Wydaje się, że tezy, iż:
 
MIŁOŚCI NIE MOŻNA KUPIĆ,

UCZUCIA SĄ ZA DARMO
itp.
 
powiązane m.in. z takimi przysłowami ludowymi, którym nikt doświadczony się nie sprzeciwia, jak np.:- serce nie sługa itp. itd. są prawdziwe.
 
Tymczasem są fałszywe.
 
Zasada natury (która jest chłodna, obiektywna i przez to sprawiedliwa absolutnie, bo nie idzie na łatwiznę) mówi:
 
NIE MA NIC ZA DARMO 
 
Wydaje się powszechnie, że zasada ta, to cyniczna zasada materii - a ludzie, którzy ją wyznają to materialiści. Całkiem możliwe. Ale rzecz właściwie pojęta      odsłania nam to oto, że:
 
"NIE MA NIC ZA DARMO" - TO PRAWO DUCHOWE,
A WIĘC TAKŻE UCZUĆ, A WIĘC TAKŻE I PRZEDE WSZYSTKIM MIŁOŚCI
 
Tymczasem w materii i wśród tzw. materialistów jest dokładnie odwrotnie - postępują oni wbrew zasadzie, że NIE MA NIC ZA DARMO, ciągle szukając sposobów, żeby zapłacić mniej niż się należy, czyli wyjść na swoje.
Wróćmy do miłości.
 
NIGDY NIE JEST ZA DARMO, BO ZAWSZE TRZEBA ZA NIĄ ZAPŁACIĆ.
 
Zgodnie z podzasadą: jeśli coś jest naprawdę wartościowe, zdobędziesz to [lub, zgrabniej w tym wypadku: ofiarujesz to - i nie ma tutuaj sprzeczności], musząc zrezygnować z czegoś innego. 
 
Uszczegółowienie trenera: Im bardziej jest coś wartościowe, a zatem wieczne
i rodzące owoce najlepsze, tym trudniej to wybrać, bo połączone jest to z tym większym trudem rezygnacji z wartości, które przynoszą złudną nagrodę, o wiele szybciej, ale nietrwałą. 
 
Jeśli wydaje ci się, że zdobyłeś miłość za darmo - nie zdobyłeś jej.
Gdy łatwe szczęście przeminie - co jest bowiem zdobyte darmo - łatwo się traci, a co zbyt tanio - zawsze się psuje -najczęściej zwalisz winę na drugiego albo skonstatujesz, że nie istnieje miłość, jako taka.Musisz płacić - albowiem nie ma nic za darmo, a im wyższą coś ma wartość tym wyższą cenę. Czym płaci się za miłość? Odpowiedź na to pytanie przekraczałaby granicę banału tutaj serwowanego. Rzec można tylko tyle, że to wyjątkowo trudna transakcja, dlatego tak mało znamy szczęśliwych związków, w których prawdziwa miłość trwa wiecznie. A dzieje się tak dlatego, że za miłość, która wydaje się automatyczna, trzeba płacić przymusem. 
 
Lubię to! Skomentuj25 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale