7 obserwujących
1213 notek
274k odsłony
  24   0

Kaczyński czy Ziobro?

Dzisiaj opinia publiczna zostaje karmiona pytaniem, kto tak naprawdę rządzi w Polsce. Kaczyński czy Ziobro? Mogłoby się wydawać pytaniem retorycznym i pozbawionym sensu, lecz jest to dość znacząca sprawa. O ile obu zależy na wyprowadzeniu Polski z Unii, to jednak metody i zamierzenia maja całkowicie inne. Kaczyński chcę głębokiej współpracy z Putinem, Ziobro ma jednak totalnie inne spojrzenie w kwestii powrotu do komunizmu. Być może gdzieś ich interesy się stykają, a raczej na pewno. Obydwóch chcą całkowitego zamordyzmu, całkowitej kontroli, bezprawia w randze swoich praw. Chcą totalnego podporządkowania wszystkich i wszystkiego. Kaczyński jednak wzoruje się na Putinie, Łukaszence, chociaż w skrytości serca, Kaczyńskiemu marzy się Korea Północna z kultem jednostki. Oczywiście jego jednostki, tylko i wyłącznie. Ziobro jednak chciałby stworzyć zamordyzm, dyktaturę bardziej współczesną. Stworzyć swój własny model ustrojowy, gdzie ustanowione przez niego prawo, sięgałoby swoim zakres każdą dziedzinę życia. Publicznego i prywatnego. 

Jeśli mafia Kaczyńskiego wypuszcza sygnał o końcu Ziobry w koalicji z Kaczyńskim, jest to typowy ich fake news. Oni żyją w symbiozie, mają wspólne plany, różniące się podejściem do pewnych spraw. Jednak nigdy nie mieli co do siebie złudzeń, jeden potrzebuje drugiego. Każda informacja o ich konflikcie, wypływa z obozu Morawieckiego. On na tym traci, na tej przyjacielskim układzie. Przecież gdyby się okazało, że Ziobro robi coś samowolnie, wbrew interesom Kaczyńskiego, to pokazałoby totalną słabość pana z Nowogrodzkiej. Dlatego istnieje całkowita akceptacja na rzeczy, które są udziałem Ziobry. Nawet są zgodni do zasadniczej kwestii o schedę po Kaczyńskim. To Ziobro jest tym przysłowiowym delfinem. Dzisiaj dobitnie to pokazuje cała sytuacja i akceptacja działań Ziobry. 

Kaczyński ma swoje oczekiwania, Ziobro swoje. Jednak prędzej czy pózniej jeden ustąpi drugiemu.  Kaczyński i jest to kwestia czasu wejdzie w głębszy sojusz z Putinem, Ziobro dostanie jeszcze większe kompetencje w swoim bezprawiu i przymknie oko na powrót komunizmu. Jeden i drugi dostanie to na co czekał od ponad sześciu lat. Sojusz Kaczyńskiego z Ziobro, trwa i trwać będzie do ostatnich dni ich władzy. 

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale