5 obserwujących
330 notek
99k odsłon
110 odsłon

Ogórki w cenie.

Wykop Skomentuj3

Sezon na ogórki w pełni. Polityka w skrajnych przypadkach, przechodzi w stan letargu, zapada w letni sen. Teraz politycy pisowscy zaczynają wykopki ogórków, tematów łatwych dla siebie i przyjemnych dla suwerena, żeby letnią kanikułę nie zakłócać. Wszystkie problematyczne sprawy, skandale i afery zostaną przykryte upałami. Wykopki ogórkowe staną się parawanem na wszelkie zło, które sączy się z PiSu.

Kanikuła letnia ma to do siebie, że panuje rozejm na Polu bitew partyjnych. Wrogowie się do siebie uśmiechają w krótkich spodenkach, drinki z parasolkami się licytują, które są lepsze w czyiś  ustach, kochankowie pokazują się niby z ukrycia, że coś jest na rzeczy. Ogólnie luz i popuszczanie pasa. Nawet prezes Polski znowu zostanie spontanicznie gdzieś fotografią ustrzelony, jak się delektuje czymś absolutnie prostym w swojej prostocie. Być może ubranko nowo będzie przez prezesunia lansowane. Takie swojskie wypoczywanie.

Wykopki ogórków uczynią też dziennikarze. Ich wzrok sępi zawsze coś wykryje. A to spotkają kogoś znanego przypadkiem jak się pobrudził lodem, a to zorganizują ustawkę z kimś co jest już zapomniany i sam o to poprosił, albo jeszcze inny dziennikarzyna napluje swoim artykułem w twarz, pomawiając, że jechał bez biletu, czyli na gapę. Ogólnie zielone ogórki będą w modzie. Lato mi wakacje w pełni, więc po co wyborcom zawracać głowę. Nikt by nie chciał, żeby ten czy tamten zaśmiecał nasze koce na plaży swoimi ulotkami. Może byłoby to i dobrze, wszak papier toaletowy ma swoją cenę, nie koniecznie zaś podobizna jakiegoś buraka politycznego. 

Wakacje się rozpoczęły i to nie tylko w szkole. Polityka i jej nawiasy jadą wypoczywać. Napracowały się nasze poselskie głowy i to bardzo. Te nocne obrady i głosowania muszą teraz sobie odespać. Przygotować się na gorącą Polską jesień. Dla niektórych będzie złota jesień, dla drugich czarna rozpacz.

Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura