5 obserwujących
605 notek
149k odsłon
24 odsłony

Miejmy w sobie wolność.

Wykop Skomentuj

Każdy człowiek powinien mieć w sobie wolność. Swobodę wolnego myślenia, czucia. Nikt nie może zawłaszczyć tej wolności ani jej zakazać. Człowiek musi być nie tylko wolny także w swoich oczekiwaniach jak chcę żyć. Wolność to podstawa wszystkiego co jest istotne w życiu. Lecz świat został stworzony nie przez jakiegoś wydumanego boga, lecz przez samego człowieka. To on stworzył wszystkie zasady i reguły. Jest stwórcą wszystkich złych i dobrych zamiarów. W końcu to człowiek też określił co jest i ma być wolnością. Przecież człowiek urodził się jako wolna istota. Można oczywiście polemizować jak i dlaczego i przez kogo. Lecz tak naprawdę nie ważne jest samo powstanie, lecz to co człowiek może i chcę. Jakie są uwarunkowania do życia i istnienia wynikają od reguł i zasad, które albo musiał przyjąć i zaakceptować lub wytworzył w sobie pewne normy i zasady. 

W dzisiejszym świecie człowiek tak naprawdę nie jest wolny. Od początku narzucone zostały mu zasady, normy i reguły. Wmawia się, że tworzy stado, które nie tylko musi zaakceptować ale przede wszystkim przekazać swoja wolność do dyspozycji ogółu. Traci się przez to wolność osobistą wewnętrzną wolność jak i wolność fizyczną. Płynie tym nurtem bez wolności. Wolności osobistej.

Dzisiaj w dobie agresywnej ludzkiej gonitwy za człowieczeństwem, traci się wolność. Człowieczeństwo przestaje nim być bo zatraciło swoje znaczenie. Nie wartości i zasady, które normowały i trzymały w posadach nie tylko sens człowieczeństwa co bardziej ich znaczenie. Dzisiaj widać to dobitnie, że wolność człowieczeństwa jest sztuczna.

Święto Niepodległości powinno być świętem nie tylko państwa, co bardziej świętem wolności. Ludzkiej, zwykłej i prostej. Każdego, bo wolność jest w nas i nie można jej ani zabrać, ani narzucić. Niepodległość zaistniała między innym dlatego, że wolność ludzka, wewnętrzna na to pozwoliła. Wolność jest w nas. Tylko i wyłącznie.

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo