15 obserwujących
141 notek
103k odsłony
415 odsłon

Po czym rozpoznać idiotę

Wykop Skomentuj50


Po czym poznać, że Salonowy bloger czy komentator jest idiotą? Oto kilka wskazówek, które dają niemal stuprocentową pewność rozpoznania durnia:

  • Uważa, że on sam jest osobą myślącą samodzielnie i krytycznie, w dodatku nie imają się go żadne wpływy popkultury. Nie rozumie, że jego poglądy, upodobania i uczucia są wynikiem predyspozycji genetycznych tudzież wpływu świata zewnętrznego (ze szczególnym uwzględnieniem Internetu).
  • Oczywiście inni, zwłaszcza jego ideologiczni oponenci, są zmanipulowanymi, sterowanymi przez media, niezdolnymi do racjonalnego myślenia robocikami, lemingami, lewakami, etc.
  • Swoje własne poglądy uważa za obiektywny i nieskażony obcym wpływem odbiór rzeczywistości, poglądy ideologicznych oponentów z kolei są dla niego wyrazem emocjonalnego niezrównoważenia, głupoty, bezmyślności czy zwykłego dziecinnego „chciejstwa”.
  • Święcie wierzy w to, co mówią i piszą „jego” media, kiedy zaś ktoś wkleja link do odmiennej opinii, zawsze traktuje ją jak kłamstwo lub przynajmniej nie wartą uwagi bzdurę.
  • Wyśmiewa ludzi wierzących w przekaz telewizyjny, sam jednak nie rozumie, że ufając przekazowi internetowemu jest tak samo narażony na padnięcie ofiarą manipulacji. (W ogóle traktowanie telewizji jak czegoś dla głupków, przy jednoczesnym czerpaniu wiedzy o świecie z Internetu, jest przezabawne.)
  • Każdy wpis prezentujący nieprzyjemne dlań opinie (czyli po prostu inne niż jego własne) traktuje jak okazję do dokopania jego autorowi, którego oskarża o bycie kryptokomunistą, durnym lewakiem, bezmózgim lemingiem czy zwyczajnym zmanipulowanym przez media durniem. Argument ad personam jest właściwie jedynym, jakiego używa.

Jeśli spotkacie na swojej drodze takiego człowieka, pamiętajcie: ani wy, ani on nie jesteście wolni od głupoty, emocji czy ideologicznego zaślepienia. Po prostu wy, jako ludzie w miarę bystrzy, zdajecie sobie sprawę z własnych ograniczeń. Ktoś taki nigdy w to nie uwierzy. A jak jeszcze trafi do grona sobie podobnych, to jego głupota ulega spotęgowaniu.


Wykop Skomentuj50
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale