Karolina Nowicka Karolina Nowicka
463
BLOG

Co dalej ze związkami partnerskimi?

Karolina Nowicka Karolina Nowicka Społeczeństwo Obserwuj notkę 281


Jak widać obietnice przedwyborcze mają dla obecnej koalicji rządzącej jakieś znaczenie, gdyż przymierza się ona ostro do przedstawienia ustawy o związkach partnerskich. Jak będzie potem, czy ta ustawa zostanie przepchnięta, czy prezydent ją podpisze – nie wiadomo. Niemniej dobrze, że przynajmniej są próby wprowadzenia tego prawa w życie.

Bartosz Arłukowicz (KO) podkreślił, że ludzie mają prawo decydować o tym, jak i z kim chcą żyć. "To najwyższy czas, by zakończyć ten trudny, ciemny czas hejtu, nienawiści, wyzywania ludzi o odmiennym światopoglądzie. Czas hejtu się kończy, to będzie w Polsce karalne, bo będzie wprowadzona ustawa o mowie nienawiści" - dodał polityk Koalicji Obywatelskiej.

Jak dla mnie to wchodzimy wreszcie pełną parą do nowoczesnej Europy, w której jest miejsce i na tradycyjne małżeństwa, i na inne formy prawne związku dwóch osób. Naturalnie budzi to opór tradycjonalistów, konserwatystów i tych z chrześcijan, którzy wciąż są wierni nauczaniu któregoś z kościołów. Dla nich związki partnerskie oznaczają deprecjację instytucji małżeństwa, a nawet działanie wbrew Konstytucji, która tę instytucję chroni. No cóż, pożyjemy, zobaczymy, która opcja zwycięży. :)


Miłośniczka przyrody, wierząca w Boga (po swojemu) antyklerykałka, obyczajowa liberałka. Lubię słuchać audiobooków, pisać na Salonie, rozmawiać z ludźmi w Necie. W życiu realnym jestem odludkiem, nie angażuję się społecznie, właściwie to po prostu spokojnie wegetuję, starając się jakoś uprzyjemnić sobie tę swoją marną egzystencję. Mało wiem i umiem, dlatego każdego, kto pisze sensownie i merytorycznie bardzo cenię. Z kolei wirtualne mądrale, które wiedzą jeszcze mniej ode mnie, ale za to uwielbiają kłótnie i nie stronią od ad personam, traktuję tak, jak na to zasługują.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo