Karzo Karzo
1691
BLOG

Rosyjskie sankcje i nielegalny MTK

Karzo Karzo Polityka Obserwuj notkę 3

Międzynarodowy Trybunał Karny jest nielegalny – były doradca ds. bezpieczeństwa narodowego USA John Bolton o nakazie aresztowania Putina przez MTK.

Jeszcze TUTAJ John Bolton o Ukrainie a za 15 minut więcej o Boltonie z 2018 r.

Biały Dom oskarżył  Międzynarodowy Trybunał Karny o działania "nieskuteczne, nieodpowiedzialne, wręcz niebezpieczne". Doradca prezydenta ds. bezpieczeństwa narodowego John Bolton zapowiedział możliwość objęcia sankcjami sędziów i prokuratorów MTK.

Bolton potępił możliwość wszczęcia przez MTK śledztwa przeciwko amerykańskim żołnierzom, służącym w Afganistanie. Zapowiedział, że  administracja wprowadzi sankcje wobec sędziów i prokuratorów Trybunału. "Nie będziemy współpracować z MTK, nie będziemy udzielać mu pomocy, pozwolimy mu umrzeć piękną śmiercią, ponieważ dla nas MTK jest już martwy" - podkreślił Bolton i porównał Trybunał do partyzantów, którzy "prowadzą atak na konstytucyjne prawa narodu amerykańskiego i suwerenność Stanów Zjednoczonych".

2 września 2020 r. rząd Stanów Zjednoczonych nałożył sankcje na prokuratora  (MTK), Fatou Bensoudę i  prokuratora  Phakiso Mochochoko. Po wypieprzeniu wymienionych prokuratorów z MTK sankcje zostały zawieszone. 

„Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej wszczął postępowanie karne przeciwko prokuratorowi Międzynarodowego Trybunału Karnego Karimowi Ahmadowi Chanowi oraz sędziom Międzynarodowego Trybunału Karnego: Tomoko Akane, Rosario Salvatore Aitala i Sergio Gerardo Ugalde Godinezowi” – poinformowano w Moskwie. Media rządowe

Jak się chce, to można.

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim.


Karzo
O mnie Karzo

W języku istnieją zwroty, które same w sobie nie posiadają określonego znaczenia i dopiero kontekst i sytuacji, w jakiej są wypowiadane, nadaje im znaczenia. By nie zakłócić  rudymentarnego toku myślenia, sensu w bez sensie doradzam nie szukać. Jaką wartość ma człowiek, który nauczył się czytać i pisać, myślenie pozostawiając innym? (Ernst Hauschka) SN w wyroku z dnia 17 listopada 2010 r., I CSK 664/09 Dla internautów, zwłaszcza tych, którzy uważają, że fora internetowe lub - generalnie - elektroniczne publikacje nie są regulowane przepisami powszechnie obowiązującego prawa, wyrok ten to istotny sygnał, że: cytowanie źródeł, które naruszają dobra osobiste człowieka, oznacza, że również cytujący może ponosić odpowiedzialność za publikację. (Piotr VaGla Waglowski)

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka