Karzo Karzo
486
BLOG

Dupiasta bajka z prefiksami*

Karzo Karzo Polityka Obserwuj notkę 15

Krzyś stał na dupiastej górze i kombinował. 

image

 Dupiasta góra na zadupiu to prawdziwe wyzwanie. Rozglądał się  i naraz sobie pomyślał, że jest sam. Jak palec.

 Jak by teraz nadeszli ożarte łożyroki śląskie to mu wdupcą za to, że nadupcał się z Kuli. Nie był taki podupczony, by czekać i postanowił zdupcać. 

Biegł jak podupcony i wydupczył się a padając przydupczył łbem w drzewo. Leży taki rozdupczony i nagle zobaczył niedźwiedzia.

image

Wiedział, że będzie miał przedupczone jak go niedźwiedź rozpozna. Niedźwiedź, który zadupcał z gór przed Kulą chcąc na zadupiu się schować, rozpoznał jednak oprawcę, który go do Kuli zaprowadził. Uciekać przed Kulą to nie znaczy, że nie można znaleźć trochę czasu by zadupczyć pomyślał niedźwiedź, widząc rozdupczonego Krzysia. Krzyś widział rozwartą i oślinioną mordę, czuł szarpanie i nagle usłyszał głos:

To, że pan na badania przychodzi w nartach, co uniemożliwia panu podejście do okna, gdzie jest widno, mogę zrozumieć, ale to, że jeszcze muszę pana szarpaniem budzić, by zbadać stan pańskiej prostaty, jest skandalem.

Ostatni widok, jaki Krzyś zapamiętał, był widok rozprostowywanego palca. Zaczęło się wymarzone dupczenie Krzysia. 

Będąc już na dworze, usłyszał odgłos otwierającego się okna i krzyk: Zjeżdżać pan może, ale z tym dupczeniem to odradzam.

Za doktorem coś zamajaczyło. Podobne do niedźwiedzia. Na wieszaku wisiało futro. Zastanawiał się, kogo palec widział i odpowiedzi nie znalazł.

 Karzo, Kobieta Kula


*Przedrostek, prefiks (od łac. praefixus „przymocowany na przedzie”) – w językoznawstwie jest to fragment wyrazu (tzw. morfem) dodawany do początku słowa podstawowego lub jego rdzenia (czyli do podstawy słowotwórczej), służący tworzeniu wyrazów pochodnych.Karzo
O mnie Karzo

W języku istnieją zwroty, które same w sobie nie posiadają określonego znaczenia i dopiero kontekst i sytuacji, w jakiej są wypowiadane, nadaje im znaczenia. By nie zakłócić  rudymentarnego toku myślenia, sensu w bezsensie doradzam nie szukać. Jaką wartość ma człowiek, który nauczył się czytać i pisać, myślenie pozostawiając innym? (Ernst Hauschka) https://sites.google.com/view/karzo24/startseite

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka