Karzo
Karzo
Karzo Karzo
420
BLOG

Notka bez prowokacyjnego tytułu

Karzo Karzo Polityka Obserwuj notkę 30

 Dobrze jest odciąć się od internetu na kilka dni, więc pojechałem w teren, gdzie internet działa z szybkością ślimaka, a kto dostępu do niemieckiego telekomu nie posiada, to se dzwonkiem może zadzwonić. Jak go jeszcze ma.   Jedno jest dobre, że niedzwoniącą komórką można sobie tylko zdjęcia robić i takie zostały dokonane.  Ponieważ notka będzie o sprawach tajemnych i innych pierdołach chorych umysłów, tekst rozpocznę od zdjęcia kościoła. image

 Miejsce idealnie nadające się do przemyśleń i odcięciu się od problemów życia codziennego.

 Żaden psycholog, psychiatra czy terapeuta nie jest  w stanie tak człowiekowi pomóc, jak może pomóc pobyt w miejscu, które do medytacji zostało stworzone.  

 Śmiało można powiedzieć, że kościół może być miejscem, w którym niektórzy ludzie szukają ciszy, spokoju psychicznego i duchowego wsparcia. Dla wielu osób praktykujących religię, modlitwa, medytacja i obecność w kościele mogą przynosić poczucie uspokojenia, nadziei i zrozumienia. Są jednak takie grupy społeczne, które nie potrafią odebrać najprostszych sygnałów, które generuje otaczające ich środowisko i wtedy dochodzi do tragedii.

 Niepokręcony umysł stara się zdobyć informacje niezbędne do zaspokojenia jego prymitywnych potrzeb i nawet po ich otrzymaniu dalej błądzi, bo zrozumieć i pojąć informacji nie potrafi. 

 Jak jeszcze do tego dojdzie Logicznie myślący umysł, to już jest tragedia, bo myślenie logiczne to dopiero fundament, na którym buduje się logika i inteligencja. Samo myślenie to jest dopiero początek inteligencji i taki człowiek szuka, węszy i zaspokaja swoją ciekawość metodami dosyć prymitywnymi. Czasami jednak dokonuje czynów nagannych i psychopatycznych i jak trafi na terapeutę, psychologa czy innego mordercę dusz to kończy tragicznie.  

 Ponieważ większość porad dotyczących umysłu w dzisiejszych czasach odbywa się drogą elektroniczną,  ofiara zbłąkanego umysłu wywleka swoje problemy i najskrytsze tajemnice osobnikom, których jedynym celem jest zarobienie pieniędzy.  Może by takie terapie były do zaakceptowania, ale większość doradzających sama ma problemy z psychiką i zrozumieniem otaczającej ich rzeczywistości.  Idą potem w internet, by pytać się internautów co myślą o sprawach, które dziecko potrafi zrozumieć.  Tyle, jeśli chodzi o komentarze na blogu u tych, co"dołki kopią" (Edzia), chociaż mogliby porządnie skopać ....  tylko im się nie chce.  

image

Większość ludzkości nie zna Ciebie Chryste,

I nigdy Twojego nie wzywa imienia,

Zamiast czcić Boga, czci duchy nieczyste,

Które prowadzą ją do potępienia.Karzo
O mnie Karzo

W języku istnieją zwroty, które same w sobie nie posiadają określonego znaczenia i dopiero kontekst i sytuacji, w jakiej są wypowiadane, nadaje im znaczenia. By nie zakłócić  rudymentarnego toku myślenia, sensu w bezsensie doradzam nie szukać. Jaką wartość ma człowiek, który nauczył się czytać i pisać, myślenie pozostawiając innym? (Ernst Hauschka) https://sites.google.com/view/karzo24/startseite

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka