Paragraf 22
Z DYSTANSEM OBSERWUJĘ POLSKĄ SCENĘ POLITYCZNĄ :)
41 obserwujących
1074 notki
1033k odsłony
865 odsłon

Sondaż HH dla "Rzeczpospolitej"

Wykop Skomentuj23

 

To już nudne, te sondaże.

Ale  warto śledzić ich zmiany.

Wczoraj był korzystny dla PO sondaż dla "Faktów", dzisiejszy sondaż Homo Homini dla "Rzeczpospolitej" znowu pokazuje wyraźny spadek  PO:

 

Gdyby wybory odbywały się 10 września, na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 31 proc. badanych. To o 11 pkt proc. więcej niż na drugą w rankingu Platformę Obywatelską (20 proc.).

15 proc. sympatyków ma SLD, a 5 proc. PSL. Żadna inna partia nie weszłaby dziś do Sejmu.

"Rzeczpospolita" przypomina, że jeszcze na kilka dni przed decyzją Jarosława Gowina o wyjściu z Platformy, ogłoszoną 9 września, PO miała poparcie 24 proc. ankietowanych (w sondażu Homo Homini dla "Rz" przeprowadzonym 6 i 7 września). Z odejściem z partii byłego ministra sprawiedliwości zbiegł się zauważalny spadek notowań PO, która straciła 4 pkt proc. poparcia. Z grona zwolenników partii Donalda Tuska z dnia na dzień zniknął zatem co szósty wyborca.

Tylko w tym roku partia rządząca straciła już co trzeciego wyborcę - zauważa "Rzeczpospolita".

"Sytuacja zaczyna być bardzo poważna. Porównanie dzisiejszej PO do późnego SLD jest coraz bardziej zasadne" - uważa Jacek Kloczkowski, politolog z Krakowskiego Ośrodka Myśli Politycznej.

"Decyzja byłego ministra sprawiedliwości bardzo komplikuje życie Platformie, bo ta partia ma kłopoty na różnych polach, a tego typu bunt na pokładzie dodatkowo psuje jej wizerunek" - stwierdza Kloczkowski.

 

http://fakty.interia.pl/prasa/news-rzeczpospolita-po-chudnie-po-gowinie,nId,1025312

 

Trudno się spodziewać, że PO odzyska pierwsze miejsce w rankingach.
Chociaż- kto wie? ;)

 

Wykop Skomentuj23
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale