Blog
Paragraf 22
Kate1
Kate1 Dawniej Katrine* ;)
40 obserwujących 1072 notki 977703 odsłony
Kate1, 1 czerwca 2017 r.

Krzysztof Leski odmówił przyjęcia odznaczenia od Prezydenta

3541 143 1 A A A


Krzysztof Leski- znany i ceniony dziennikarz, przez wiele lat bloger Salonu24.
Bloger, który mógł poszczycić się największą popularnością w Salonie, największą liczbą odsłon i komentarzy.
I ogromną sympatią jednych, ale też zajadłą nienawiścią innych. 
Tych drugich było mniej, ale byli tak dokuczliwi, że kilka lat temu pan Krzysztof zrezygnował z pisania w Salonie i
założył samodzielny blog.

WP.PL:

"W listopadzie 2016 roku Leski nieoficjalnie dowiedział się, że znalazł się na liście odznaczonych z okazji rocznicy rejestracji Niezależnego Zrzeszenia Studentów. - Ucieszyłem się, że będę miał okazję zobaczyć wielu starych kumpli. Nie miałem w planie żadnych dąsów ani demonstracji, bo choć jestem krytykiem poczynań obecnego prezydenta, nie widzę większego sensu w odmowie przyjęcia odznaczenia państwowego li tylko z powodu jakichś sympatii czy antypatii – napisał na swoim blogu Leski.


20 lutego 2017 odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń. - Patrzę na Państwa ze wzruszeniem, bo akurat NZS i ruch studencki to coś, co jest mojemu sercu bardzo bliskie - powiedział Andrzej Duda do uczestników uroczystości - powiedział wówczas prezydent Andrzej Duda. Tego dnia różnymi odznaczeniami uhonorowanych zostało 36 osób, ale Krzysztof Leski się wśród nich nie znalazł


- Nie dostałem zaproszenia. Jak się dowiedziałem, znów nieoficjalnie, zostałem skreślony z powodu domniemanych związków z opozycją – opowiada Leski. I gdy dziennikarz myślał, że kancelaria prezydenta już o wszystkim zapomniała, 29 maja otrzymał pismo z IPN, w którym poinformowano go o przyznaniu odznaczenia, którego wręczenie miałoby nastąpić 13 czerwca. Odznaczenie Leski miałby odebrać z rąk prezesa IPN.


- Pan prezydent Andrzej Duda dzieli więc na lepszy i gorszy sort nawet tych, których nagradza medalami – zwraca uwagę Leski. - Są tacy, którym sam przypnie order w blasku jupiterów, oraz tacy, którym musi starczyć niższy urzędnik z niemal półrocznym poślizgiem. To żałosne, żenujące, podłe – dodaje.


I w związku z tym Leski zdecydował się nie przyjmować odznaczenia. - Dokonał Pan, Panie Prezydencie, rzeczy wielkiej: mnie, zdecydowanego przeciwnika takich demonstracji, zmusił Pan do odmowy przyjęcia odznaczenia. Wybierając się bowiem 13 czerwca do IPN potwierdziłbym i usankcjonował Pański podział, moją przynależność do “gorszego sortu” - kończy Leski.


Krzysztof Leski jest jedenastą osobą, która odmówiła prezydentowi Dudzie przyjęcia odznaczenia. Poprzedniemu prezydentowi, Bronisławowi Komorowskiemu odmawiano przyjęcia lub zwracano odznaczenia 30-krotnie."


https://wiadomosci.wp.pl/znany-dziennikarz-odmowil-przyjecia-odznaczenia-od-prezydenta-6128698997397121a


Bardzo to smutne...

Zle się dzieje w państwie polskim...

Opublikowano: 01.06.2017 15:45.
Autor: Kate1
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • WBK, Piszę do Ciebie na poruszone przez Ciebie tematy- a Ty nic :) Nie wiem nawet czy czytasz...
  • WBK, Szczerze mowiac polityka nie wzbudza juz we mnie wiekszych emocji. Tym bardziej ze sytuacja...
  • WBK, "Po co ten IPN, jeśli nie przekazuje informacji o osobie przed wyznaczeniem jej na jakieś...

Tematy w dziale Polityka