Blog
Imiona rzeczy.blog Kisiela
Kisiel
Kisiel antykomunista
136 obserwujących 1028 notek 910278 odsłon
Kisiel, 24 stycznia 2018 r.

Pytania do Andrzeja Dudy

693 26 1 A A A

Andrzej Zoll powiedział w rozmowie z Markiem Bartosikiem ("Od dyktatury do demokracji. I z powrotem. Autobiograficzna rozmowa o współczesnej Polsce"), że spotkał Andrzeja Dudę 9 KWIETNIA 2010 ROKU WIECZOREM na dworcu kolejowym w Warszawie.


"Wracałem wieczorem 9 kwietnia z konferencji w warszawskiej Akademii Leona Koźmińskiego. Pan Duda czekał na peronie na pociąg. Kiedy zapytałem, czy leci następnego dnia do Smoleńska wyznał mi, że plany mu się zmieniły. Jego córka zachorowała i prezydent zwolnił go z tej podróży."


Mam w związku z tym następujące pytania:

1. Dlaczego Andrzej Duda NIGDY nie wspomniał, że miał jechać do Katynia i że zmienił w ostatniej chwili plany z powodu wyjazdu do Krakowa do chorej córki.

2. Czy choroba córki mogła być powodem rezygnacji ze wspólnego wyjazdu z prezydentem Lechem Kaczyńskim?

3. Dlaczego do tej pory nie wiedzieliśmy, że również Andrzej Duda był w planowanym składzie delegacji udającej się do Katynia?

4. W jaki sposób Andrzej Duda znalazł się rankiem 10 kwietnia 2010 r. w Warszawie, skoro wieczorem 9 kwietnia wyruszył pociągiem z Warszawy do Krakowa?


https://opinie.wp.pl/prof-andrzej-zoll-kaczynski-decyduje-o-wszystkim-takich-ludzi-nazywa-sie-dyktatorami-6210756491794561a

Opublikowano: 24.01.2018 23:39.
Autor: Kisiel
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

linki do książki FYMa Czerwona strona księżyca: fymreport.polis2008.pl 65,2 MB 88 MB ebook 147 MB image Zwolennikom Platformy i KomorowskiegoDarmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki

Jestem poetą. To znaczy nazywam rzeczy imieniem:

na świat mówię - świat, na kraj - Ojczyzna,

czasem mówię chmurnie na durniów - durnie.
 
Tadeusz Borowski

Kiedy jednak długi szereg nadużyć i uzurpacji, zmierzających stale w tym samym kierunku, zdradza zamiar wprowadzenia władzy absolutnej i despotycznej, to słusznym i ludzkim prawem, i obowiązkiem jest odrzucenie takiego rządu oraz stworzenie nowej straży dla własnego przyszłego bezpieczeństwa.

Deklaracja Niepodległości Stanów Zjednoczonych

Być może kiedyś będę zmuszony pragnąć klęski mego państwa, a to w przypadku, gdy przestanie całkowicie zasługiwać na dalsze trwanie, gdy nie może już być żadną miarą uznane za państwo sprawiedliwości i prawa - krótko mówiąc, gdy zaprzeczy swej naturze państwa. Ale taka decyzja jest decyzją przerażającą; nosi ona nazwę "obowiązku zdrady."

Paul Ricoeur "Państwo i przemoc"

kontakt: okolice@o2.pl

 
Discover the playlist Asa with Asa
NAJWIĘKSZY TEATR ŚWIATA

Siedzę na twardym krześle W największym świata teatrze Patrzę i oczom nie wierzę Nie wierzę, ale patrzę Przede mną mroczna scena Nade mną wielka kurtyna A przedstawienie zaraz się zacznie Codziennie się zaczyna Tragiczni komedianci Od tylu lat ci sami Niepowtarzalne stworzą kreacje Zamieniając się znowu rolami Ten, który dziś gra króla Do wczoraj nosił halabardę A jutro będzie tylko błaznem Prawa tej sceny są twarde Premiera za premierą Pomysłów nie zabraknie Publiczność zna ich wszystkie sztuczki A jednak cudów łaknie Po każdej plajcie antrakt A po nim znów premiera I jeszcze większa plajta A teatr nie umiera Siedzę na twardym krześle w największym świata teatrze Patrzę i oczom nie wierzę Nie wierzę, ale patrzę A obok mnie w milczącym tłumie w cieniu tej wielkiej sceny Artyści cisi i prawdziwi Artyści niespełnieni Nie zagram w tym teatrze Nie przyjmę żadnej roli. A serce, a co z sercem A niech tam sobie boli I każdy nowy sezon Niech będzie jak pokuta Stąd przecież wyjść nie można Więc siedzę jak przykuta Do tego właśnie miejsca W największym świata teatrze. Patrzę i oczom nie wierzę Nie wierzę, ale patrzę Pode mną smutna ziemia Nade mną nieba kurtyna Więc czekam aż Reżyser Niebieski Ogłosi wielki finał. Nie wierzę, ale patrzę

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • Żałosny poziom językowy tego listu. Pisał to analfabeta.
  • Pan się zapędził podobnie jak prof. Nowak. Nie zgadzam się z interpretacją prof. Nowaka...
  • Tąpnięcie poparcia nie nastąpiło z powodu nagród, tylko dlatego, że dokonano nieszczęsnej...

Tematy w dziale Polityka