320 obserwujących
2286 notek
2318k odsłon
835 odsłon

Sadurskiego hiperbole, parabole i ohydztwa

Wykop Skomentuj27

Wojciech Sadurski po śmierci Andrzeja Leppera:

“De mortuis nihil nisi bene” - mówi mądra maksyma, a jeśli ktoś nie może “bene” to przynajmniej powinien “nihil”. Czyli przyciszyć się.

W Salonie24 – na odwrót. Na samym szczycie SG wiszą teksty, które śmierć Andrzeja Leppera na różne sposoby rozbebeszają politycznie. Co jeden to głupiej – ale żaden nie dostrzega ohydztwa zawartego w takiej politycznej nekrofilii. Niestety, nie widzi tego chyba też administrator, kwalifikujący teksty na Stronę Główną”

http://wojciechsadurski.salon24.pl/330874,halas-nad-ta-trumna

Wojciech Sadurki przed obchodami I-szej rocznicy „Smoleńska:

„Oto socjolog z niedalekiej Bremy, który w serii histerycznych artykułów wyraża swą teatralną pogardę dla tych, którzy przed katastrofą ważyli się krytykować tragicznie zmarłego prezydenta. Oto sędziwy, ale afektowany poeta, który grafomańsko nawołuje brata poległego prezydenta, by ten coś „zrobił w tej sprawie", i odmawiający atrybutu polskości tym, którzy nie głosują na partię przeżywającą zbiorowo, lecz cynicznie los „poległych" pod Smoleńskiem.

Oto kiepski kabareciarz, który odreagowuje swą PZPR-owską przeszłość, piskliwie wzywając byłych krytyków prezydenta Kaczyńskiego „na kolana", jak gdyby ktokolwiek miał jakieś powody, by go słuchać z powagą. Oto była nieudolna minister i paradny bufon jadący do USA, by tam antyszambrować u polityków trzeciego sortu w sprawie „umiędzynarodowienia" śledztwa.”

http://www.rp.pl/artykul/9133,634919-Sadurski--10-kwietnia--dzien-zrownania.html

A teraz Wojciech Sadurski na temat słów Kazimierza Kutza, który o Kaczyńskim i Ziobro powiedział pytany o raport Kalisza:

„Oni zamordowali niewinna kobietę”

Fakty po faktach 17-06-2011 (http://fakty.tvn24.pl/fakty-po-faktach,175097.html)

„Nikt rozsądny słuchając tej drastycznej wypowiedzi Kazimierza Kutza nie pomyśli, że pomawia on osobiście pana Kaczyńskiego i pana Ziobro, że przyszli, zabili, zamordowali, zastrzelili Barbarę Blidę. To jest pewna hiperbola czy parabola bardzo przesadzona…niepotrzebna…niedobra w życiu politycznym, która jest pewną interpretacją raportu posła Kalisza, który mówi, że stworzony został pewien system, patologiczny system aberracyjny, który tę kobietę doprowadził do samobójstwa.”

Jednym słowem dla profesora Sadurskiego są na tym świecie ohydztwa, polityczne rozbebeszanie, wyrażanie pogardy. Z drugiej zaś strony jeżeli już jest coś na rzeczy to zaledwie hiperbole, parabole i interpretacje.

Strzeż Boże moje dzieci przed takimi profesorami.

 

Wykop Skomentuj27
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale