51 obserwujących
268 notek
281k odsłon
265 odsłon

Czy tylko 85% mienia bezspadkowego dla Polski?

Wykop Skomentuj11

Dziwne wypowiedzi posła Waszczykowskiego na stronie Radia Maryja. Przeanalizujcie sami.

 

Tutaj link do tej wypowiedzi:

https://www.radiomaryja.pl/informacje/tylko-u-nas-w-waszczykowski-nie-mozna-wykluczyc-ze-izrael-chcial-wykorzystac-atmosfere-jaka-panuje-w-polsce-wokol-ustawy-447/Niezrozumiała wypowiedź jest tutaj:


Jak dodał, w tej kwestii dochodzi jeszcze problem tzw. mienia bezspadkowego, które ze wszystkimi normami prawnymi przechodzi na Skarb Państwa.

– Państwo nie ma obowiązku poszukiwać kogoś, kto mógłby ewentualnie zająć się zagospodarowaniem tego mienia. Oczywiście może je potem sprzedać. Tutaj organizacje diaspory żydowskiej – niektóre też z Izraela – sugerują, że być może część tego mienia bezspadkowego mogłaby zasilać fundusze organizacji np. osób socjalnych, które przetrwały Holocaust, ale są teraz w trudnym położeniu materialnym. Jest to swego rodzaju miękki lobbing na rzecz stworzenia takiego mechanizmu – powiedział były minister spraw zagranicznych.

My uważamy, że na razie nie stać nas na tworzenie takich funduszy, ponieważ jesteśmy za biedni. Większość mienia, które zostało wtedy niesłusznie zabrane, należy się Polakom. 85 procent uprawnionych do tego, aby uzyskać rekompensatę za utracone mienie, to są Polacy – akcentował Witold Waszczykowski.

  

Dlaczego tylko 85%? Rząd chce negocjować w sprawie jakichś 15%? O co tu chodzi?

Wykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale