7 obserwujących
57 notek
45k odsłon
220 odsłon

Czy prezydent Trump należał do PiS?

Wykop Skomentuj9

Zachodziłem niejednokrotnie w głowę, skąd taka wielka miłość do prezydenta Trumpa w naszym kraju? Pisząc "w naszym kraju" mam naturalnie na myśli wyłącznie twórców i zwolenników tzw. "dobrej zmiany", bo rodak normalny widzi w tym człowieku raczej zarozumiałego bufona i nieokrzesanego prymitywa, który sukcesy odnosił jedynie w biznesie, w polityce - żadnych.

Wreszcie zrozumiałem ten fenomen, a to "dzięki" pandemii koronawirusa, a konkretnie dzięki tragicznej sytuacji w Nowym Jorku, w którym zarażonych przybywa w zastraszającym tempie i zaczyna już brakować tam wszystkiego: masek, rękawic, respiratorów, nawet łóżek szpitalnych.

Otóż gubernator stanu Nowy Jork, Andrew Cuomo (członek Partii Demokratycznej - co ważne) zwrócił się z apelem do prez. Trumpa, aby ten skorzystał ze swych uprawnień i wprowadził w życie ustawę z 1950 roku dającą prezydentowi prawo nakazania firmom prywatnym przyspieszenia produkcji sprzętu medycznego.

Co na to pan prezydent? Zwołał konferencję prasową, na którą przyniósł dokument mający dowodzić, że Cuomo w 2016 r. "mógł kupić 16 tys. respiratorów w bardzo niskiej cenie i tego nie zrobił". Taka amerykańska wersja "winy Tuska".

Czyli - swój chłop, prawda?

https://wyborcza.pl/7,75399,25816744,dramatyczny-apel-gubernatora-nowego-jorku-do-trumpa-skierujcie.html#S.polecamy-K.C-B.3-L.1.maly:undefined


Wykop Skomentuj9
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka