47 obserwujących
241 notek
401k odsłon
207 odsłon

Wygaszono prawdę, o jaką mi chodziło, ale pojawiła się inna

Wykop Skomentuj5

Napisałem notkę, w której nawiązując do uroczystości 80-tej rocznicy wybuchu wojny światowej zwróciłem uwagę, że po 1 września nastąpi 17 września, w którym prawda o sowieckim sojuszu z Hitlerem przez całe 21 początkowych miesięcy wojny powinna wybrzmieć szczególnie głośno. Chodzi o to, by to wszystko, co działo się przez prawie dwa pierwsze lata wojny stało się powszechnie znane i skutecznie zdemaskowało kłamstwo rosyjskiej narracji o ówczesnych wydarzeniach. Tytuł notki był identyczny z tym, co w pierwszym zdaniu jest wytłuszczone.
Administracja, przyznająca sobie prawo do zmiany, dała tytuł:
„17 września. Kiedy Rosjanie rozliczą się z własną przeszłością?”
Nigdzie w cały tekście takie pytanie nie zostało postawione i choć pytanie jest zasadne, wybiega w przyszłość, którą dopiero realizacja tego, co postulowałem, może wytworzyć. Zmieniony tytuł zgasił apel o prawdę i szczegóły trwającego dwa lata ścisłego sojuszu Stalina z Hitlerem, natomiast ujawnił inną drobną prawdę, która rzuca światło na funkcjonowanie portalu S24.
Otóż, wielu komentatorów odniosło się wyłącznie do treści tego niefortunnego nowego tytułu administratorów. Prowadzi to do jednoznacznego wniosku, że komentowali w ogóle nie czytając tekstu. Przykry to i zastanawiający wniosek.


Wyróżnię jednak komentatora @ewstorch, który zgodnie z intencją notki uzupełnił ją cennym przypomnieniem ważnych słów gen. Pattona z maja 1945, który już wtedy oceniał sytuację w blasku łatwej do odczytania, a zaniedbanej prawdy. Dzisiaj Polacy są szczególnie uprawnieni do głoszenia tej prawdy.
 

Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale