0 obserwujących
146 notek
103k odsłony
  1165   0

Pierwsze, dobre owoce ustawy medialnej.

Wczoraj wieczorem, w rozszerzonym czasowo KlubieTrójki odbyła się debata na temat mediów publicznych jakiej dawno, a może nawet wcale nie było w publicznym radiu.

Trójka już od dawna nazywana przez oponentów trujką, stanęła na wysokości zadania za sprawą nowej ustawy medialnej i przy pomocy dwóch redaktorów/beneficjentów* Sosnowskiego i Rosiaka zorganizowano debatę przy zachowaniu parytetu opinii reprezentowanych  przez  zaproszonych gości.

To co wydaje się oczywistością, a do tej pory było niespotykane w mediach publicznych, w których z reguły na jednego pawicowego komentatora przypadało paru komentatorów o poglądach przeciwnych, którzy sprowadzali rzeczonego do narożnika.

Tak było we wszytskich stacjach, nie wyłączając TVP Kultura, gdzie dysproporcja była jeszcze głębsza - 7:1 gdy zaproszono do Hali Odlotów Macieja Świrskiego, czy też narodowca, którego nazwiska nie pomnę**.

Audycja zakończyła się optymistycznym wezwaniem Agnieszki Romaszewskiej:

"Przywróćmy media moherom!"

Powtórzyła to  parę razy wesoło.

Red Sosnowski pewnie miał rozdziabioną buzię, ale to radio, więc nie było tego widać***.

Audycji w całości, oraz wybrane fragmenty można posłuchać w podanym linku:

http://www.polskieradio.pl/9/396/Artykul/1565928,Jak-wyglada-sytuacja-w-mediach-publicznych

 

Zaproszeni goście:

Zuzanna Dąbrowska (Program 1 Polskiego Radia), Igor Janke (szef serwisu blogowego Salon 24), Katarzyna Janowska (była dyrektor TVP Kultura), Kazimierz Wóycicki (były dziennikarz BBC, w latach 90. redaktor naczelny "Życia Warszawy" i szef działu informacji krajowej w telewizyjnych "Wiadomościach"), Agnieszka Romaszewska (dyrektor Telewizji Biełsat, wiceprezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich), Eugeniusz Smolar (były członek władz Polskiego Radia) oraz Łukasz Warzecha (publicysta tygodnika "wSieci" i portalu "wPolityce").

*Wszystkie wydane przez redaktorów książki są promowane i czytane w PR3 obowiązkowo.

**http://www.vod.tvp.pl/23240860/brunatna-polska-fakt-czy-histeria-17122015

***http://www.jerzysosnowski.pl/?p=1391

 

 

 

Lubię to! Skomentuj30 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale