0 obserwujących
7 notek
14k odsłon
  5272   0

Polska spływa oceanem krwi w imię halal i szechita…

FZS 2012
FZS 2012

 

Sprawa rytualnego uboju i sprzeciwu wobec niego przybiera na sile, a ministerstwo rolnictwa jak gdyby nigdy nic obstaje przy swoim stanowisku i ani myśli ustąpić. Dla niezorientowanych w temacie odsyłam do doskonałego artykułu Jerzego Szygla dostępnego pod linkiem http://blog.wirtualnemedia.pl/index.php?/authors/54-Jerzy-Szygiel/archives/5106-Jak-sie-ma-polskie-bydlo.html oraz mojego ostatniego artykułu http://krzykmilczenia.salon24.pl/423050,w-imie-religii-wszystko-wolno-sprawa-rytualnego-uboju .

 

Wciąż nowe fakty wychodzą na światło dnia.Czy dojdzie u nas do przełomu jak w Stanach Zjefnpoczonych? Wątpliwe bo w naszym przypadku za ubojem rytualnym lobbuje organ państwa czyli MRiRW. W Stanach Zjednoczonych przełomem była tzw. afera Agriprocessors. Był to największy producent mięsa koszernego w Stanach Zjednoczonych,  jedyny i największy na świecie eksporter do Izraela.  Co ciekawe tę ostatnią funkcję przejęła po nim właśnie Polska. Gigantyczna ubojnia miała dobrą markę, gdyż  była prowadzona przez ogólnie szanowanych ortodoksyjnych żydów i miała wszystkie niezbędne certyfikaty religijne.  Afera wybuchła gdy członkowie organizacji PETA (Ludzie na rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt) nakręcili film wewnątrz ubojni: higiena i okrucieństwo wobec zwierząt wołały o pomstę do nieba. Cztery lata temu grupa Agriprocessors przestała istnieć, a jej dyrekcja siedzi w więzieniu. Prezes-rabin Sholom Rubashkin został skazany na 28 lat, ale nie za złe traktowanie zwierząt tylko za liczne oszustwa finansowe, sprowadzanie do pracy nielegalnych imigrantów z Meksyku (do uboju zatrudniano też dzieci!!!) i produkcję ciężkich narkotyków (w podziemiach kombinatu  funkcjonowała fabryka metamfetaminy). Dla amerykańskiej społeczności żydowskiej to był szok ze względu na los zwierząt i oszustwo religijne – zdecydowana większość mięsa nie była koszerna, gdyż uboju dokonywali głównie  chrześcijanie. Dziś już tylko około jednej szóstej amerykańskich żydów przestrzega wymogów koszerności..

 

Czy ktoś kiedyś wyjaśni jak to się stało i jak doszło do tego że Polska przejęła funkcję po Agriprocessors? Kto był inicjatorem lobbingu na rzecz rytualnego uboju w Polsce? Podobnie kiedyś zadawano pytania jak to możliwe że wydano zgodę na działalność w Polsce firmieSmithfield Foods, która od trzech lat jest właścicielem Animexu, giganta mięsnego i największego europejskiego eksportera żywych koni na rzeźnych a która po aferach i przegranych sprawach w amerykańskich sądach przeniosła większość produkcji poza granicę Stanów Zjednoczonych. Przecież ministerstwo i urzędnicy musieli wiedzieć o grzechach Smithfield Foods a jednak bez problemu wyadli zgodę na działalność co doprowadziło zresztą do bardzo wielu protestów lokalnych firm i rolników.

 

Dla wyjaśnienia przypomnę Smithfield Foods musiła w USA zapłacić najwyższą w historii Stanów Zjednoczonych grzywny za naruszenie tak zwanego Clean Water Act, czyli Aktu Czystości Wody. W sięrpniu 1997 roku firma Smithfield oskarżona została o naruszenie federalnego Aktu Czystości Wody 7000 razy (!!!!!!!) w okresię od 1991 do 1997 roku poprzez zanieczyszczanie rzeki Pagan na południu stanu Wirginia. Grzywny za wylewanie ścieków i odpadów z rzeźni Smithfield do rzeki Pagan wynosiły $12.6 milionów. Jeden z dyrektorów rzeźni Smithfield skazany został do wiezienia federalnego za fałszowanie dokumentów dotyczących tej sprawy.

 

Oskarżenia, które doprowadziły do tej rekordowej grzywny, wniesione zostały przez regionalne biuro Agencji Ochrony Środowiska, EPA (Environmental Protection Agency). EPA zaangażowało się w te sprawę po latach kontrowersji i twierdzi, iż Departament Ochrony Środowiska w Wirginii, który odpowiedzialny jest za prawne egzekwowanie Aktu Czystości Wody, nie wywiązał się z tego obowiązku ze względu na "szczególny związek" (wzmocniony przez sześciocyfrowe sumy wspierające kampanie polityczne) istniejący miedzy CEO Smithfield Foods, Josephem Luterem, a Gubernatorem i Sędzią Generalnym stanu Wirginia.

 

Stan Wirginia wszczął obecnie swój własny proces skierowany przeciwko Smithfield, w którym oskarża Smithfield o 22 300 naruszeń (!!!!!!) stanowych praw ochrony środowiska od 1982 roku. Rzeka Pagan jest od 27 zamknięta dla rybaków ze względu na niedopuszczalnie wysokie poziomy bakterii pochodzących z odpadów z rzeźni Smithfield.
W międzyczasie rzeźnie należące do Smithfield w gminie Bladen w Północnej Karolinie działają na podstawie ugody sądowej zawartej po obniżeniu przez Smithfield poziomu okolicznych wód ziemnych o 90 stop poprzez spłukiwanie odpadów i pompowanie zanieczyszczonej wody do pobliskiej rzeki Cape Fear.  Nie ma powodu by sądzić, że firma Smithfield Foods bardziej szanuje przepisy ochrony środowiska w Polsce niż w Stanach Zjednoczonych a jednak bez problemu otrzymała zezwolenie i zielone światło od polskiego rządu.

Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale