Zostaw za sobą piękna ślady...
Szczęście to codzienne odczuwanie własnego wolnego istnienia
136 obserwujących
1458 notek
1103k odsłony
114 odsłon

Żywa Wiara i Pierwsze Boże Przykazanie

Wykop Skomentuj5

Jakie to szczęście być wolnym od wszystkiego co ziemskie tak, aby nic nie stawało się ubezwłasnowolnieniem woli, ciała i umysłu, uczuć, życia. To uwalnia od pychy, lęku i strachu. Boża radość wnętrza i Boży spokój ducha jako efekt zawierzenia w Miłosierdzie Boże... daje to szczęście bycia wolnym od wszystkiego, co ziemskie, daje uwolnienie od wpływu złego ducha...

Takie szczęście jest właśnie codziennym odczuwaniem własnego istnienia, czyli własnej wolności od wszystkiego... Wtedy łatwo zostawiać za sobą dobra, miłości i mądrości ślady... 

Przestrzeganie Pierwszego Bożego Przykazania jest podwaliną wiary!. "Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną" wyznacza dla Chrześcijan drogowskaz postępowania. Żaden inny bożek, żaden człowiek czy przedmiot, żadne talizmany czy amulety, żadne zabobony i wierzenia w los... nie mogą być ponad wiarę w Boga Ojca i również wiarę we współistotność Jego z własnym Synem Jezusem Chrystusem i Duchem Świętym. A jeżeli nie mogą być ponad tą wiarę, to przykazanie... to czczenie ich i wiara w nie jest jednym z najcięższych grzechów wobec Boga Ojca i Syna Jego i Ducha Świętego. 

Apostołowie zostawili wszystko dla Jezusa Chrystusa, nic nie było przed nim ważne. Jest tak, że wszystko to, co staje się dla nas nadrzędne wobec Boga Ojca, przez co można nas zniewolić i ubezwłasnowolnić... jest tym, co powoduje łamanie przez nas Pierwszego Przykazania. Siła przedmiotów a zwłaszcza złotego cielca (pieniądza), które wywołuje w nas pożądanie silniejsze niż do Boga Ojca jest naszą zgubą! Pieniądz, moda, kariera, dobra doczesne stały się dla nas bożkami, które zastąpiwszy prawdziwą wiarę w Stwórcę Jedynego, prowadzą nas ku wiecznemu potępieniu! Korzystajmy z tych rzeczy tak, aby nie przesłaniały nam naszej wolności, szczęścia i jedności z Bogiem w Trójcy Jedynym! Korzystajmy z nowinek techniczno-technologicznych (internet, smartfony) tak, żeby one nas nie uzależniały i aby jednak Bóg był dla nas najważniejszy. 

Musimy pamiętać zawsze, że nic nie musimy, ale możemy! Możemy w każdej chwili swojego życia powrócić do Boga Ojca i Jego Syna a oni z Bożym Miłosierdziem nas przyjmą, bo zawsze nas kochali, kochają i będą kochali do czasów ostatnich i ostatecznych! Nawracajmy się każdego dnia, korzystajmy z sakramentów, bo wtedy dajemy świadectwo naszej wiary. 

Pamiętajmy... 

Współistotność Syna Jezusa Chrystusa z Bogiem Ojcem Wszechmogącym i Duchem Świętym to tajemnica, której przyjęcie gwarantuje nam trafny wybór drogi do Królestwa Bożego. Duch Święty jest we wszystkich nas, którzy wierzą. Jest też zrealizowaną już zapowiedzią powtórnego zesłania, powtórnego przyjścia Syna Bożego, Jezusa Chrystusa. Uwierzmy w to a będziemy cieszyć się Królestwem Bożym! 


Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)

http://krzysztofjaw.blogspot.com/ kjahog@gmail.com

Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo