Zostaw za sobą piękna ślady...
Szczęście to codzienne odczuwanie własnego wolnego istnienia
137 obserwujących
1430 notek
1074k odsłony
1189 odsłon

O co chodzi niektórym środowiskom żydowskim?

Wykop Skomentuj19

Jestem pewien, że żydowskie kłamstwa przerzucające winę za ludobójstwo Niemców w czasie II Wojny Światowej wpierw na beznarodowych nazistów a później na Polaków były i są dla wielu z nas pewnym zaskoczeniem i budzą uzasadniony smutek i sprzeciw. I nie ma tu znaczenia fakt, że owe kłamstwa kreowane są tylko przez pewną grupę a nie całość środowisk żydowskich, bowiem akurat ta grupa jest najbardziej opiniotwórcza i opinionośna oraz decyzyjna w stosunkach międzynarodowych. To ona tworzy żydowską i światową narrację historyczną, która jest po prostu antypolska. 

Dla mnie jednak aż takim szokiem nigdy nie była i nie jest a pisząc od wielu lat na temat stosunków żydowsko-polskich spotkałem się wielokrotnie ze skrajnym antypolonizmem części środowisk żydowskich, który na przestrzeni wielu dziesiątek lat narastał wspierany przez tzw. politykę historyczną Niemiec chcących już od lat 50-tych XX wieku w jakiś sposób zdjąć z siebie odium winy za wybuch II WŚ i ludobójstwo wielu narodów podczas jej trwania, w tym oczywiście ludobójstwo Żydów, ale też Polaków. I Niemcy robiły wszystko, aby móc to odium winy zdjąć z siebie a zrobili to płacąc Żydom ogromne odszkodowania wojenne i Żydzi byli i są zadowoleni... 

Z biegiem lat i w miarę naturalnie postępującego procesu wymierania świadków historii mieliśmy też do czynienia z narastaniem intensywności owej fałszywej narracji oczerniania Polaków i przypisywania nam współodpowiedzialności a nawet winy za Holocaust Żydów. 

Kłamstwo to było i jest kłamstwem perfidnym, które niestety jest akceptowane i nawet inicjowane przez wiele środowisk żydowskich, wielu zwyczajnych Żydów a także przez wiele rządów izraelskich poczynając już od powojennych żydowskich rządów Ben Guriona.  

Znajduje też ten przedziwny antypolonizm poklask – co musi budzić szok – również wśród wielu Polaków lub tych, co za takich są niesłusznie – jako skrajne antypolskie a’la „mendy” – uważani. Wystarczy spojrzeć na zawistne twarzyczki i wypowiedzi wielu gazetowowyborczych i tvnowskich facjat czy też dużej części peowsko-nowoczesnych zdrajców z tzw. „totalnej opozycji”.  

Z pewnością też wielu z nas zastanawiało się wielokrotnie skąd się bierze ten antypolonizm dużej części Żydów i dlaczego zamiast nam dziękować za kilkaset lat goszczenia ich w naszym państwie i dawaniu im przywilejów, których od średniowiecza nie posiadali w takiej skali nigdzie w Europie i na świecie to słyszymy od nich słowa krytyki, nienawiści i oczerniania nas w sposób uwłaczający honorowi, ludzkiej godności i stosując: perfidne oszczerstwa, noszące znamiona hipokryzji przeinaczenia, politykę odwracania i relatywizacji znaczeniowej różnorodnych pojęć, metody budujące alternatywną i fałszywą rzeczywistość historyczną i obecną oraz kłamstwa, których nie powstydziłby się biblijny Szatan.   

Oczywiście ten żydowski antypolonizm nie jest powszechny wśród narodu żydowskiego, tyle tylko, że jednak nie jest on jednostkowy a realizowany i wdrażany jest niestety przez wiele oficjalnie zarejestrowanych żydowskich organizacji (np. ADL) czy mediów oraz państwowych i quasi państwowych instytucji, w tym przez wiele tzw. organizacji pozarządowych (NGO-sów).  

Dlaczego tak jest, dlaczego tak się dzieje od wielu już dziesiątek lat a może i dłużej? 

Z teraźniejszej perspektywy można by powiedzieć, że po prostu chodzi o przedłużenie rentowności tzw. "Przedsiębiorstwa Holocaust", który przecież musi trwać a bez cyklicznego dopływu gotówki zbankrutuje. Inaczej mówiąc, Żydom chodzi o te 300 mld USD, które bezprawnie chcą uzyskać od Polski za bezspadkowe mienie żydowskie utracone w czasie II WŚ. Czyli jest to czysty interes i tyle a pieniądze dla tej "firmy" są niezbędne bo nie chcą już dalej płacić jej Niemcy.   

Ale taka odpowiedź dotyka tylko powierzchownie problemu ponieważ antypolskość Żydów nie powstała po II WŚ a trwa już przez wieki, czyli od momentu, kiedy Kazimierz Wielki przyjął ich na polskiej ziemi, przygarnął, gdy zostawali wypędzani przez wszystkich władców Europy i stworzył dla nich nowy "raj na ziemi". Czy są za to nam wdzięczni? Owszem, że nie, bo pasożyt pozostaje pasożytem na organizmie dawcy pożywienia a jak jeszcze dawca udostępnia im część swojego ciała z litości, to pasożyt zaraz chce więcej, i więcej.  

Odpowiedź na pytanie o źródła antypolskości dużej części Żydów jest tedy bardzo skomplikowana i obejmuje wiele aspektów: od religijnych poprzez historyczne, kulturalne, prawne, państwowe aż do politycznych i częściowo sięga nawet do pierwszych lat żydowskiego a raczej chazaraskiego osadnictwa na ziemiach słowiańskich, w tym polskich. 

Niniejszy tekst jest skrótową próbą opisania sytuacji dzisiejszej, która – z punktu widzenia przyszłości – zdaje się być jedną z najważniejszych obecnie spraw dla Polski i polskiej prawdy historycznej. Jak mniemam jest też równie ważna dla samych Żydów oraz innych, którzy dzięki poznaniu historii o II WŚ dowiedzą się jak to naprawdę było.  

Wykop Skomentuj19
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale