Zostaw za sobą piękna ślady...
Szczęście to codzienne odczuwanie własnego wolnego istnienia
154 obserwujących
1732 notki
1354k odsłony
  530   0

JUDAIZM - PIERWOTNY NACJONALIZM?

Witam

Rozczytując się w abstrakcyjnych stwierdzeniach pani całej (celowo z małej literki)  z Historycznego Instytutu Żydowskiego oraz obserwując krwawe, stałe niszczenie społeczności palestyńskiej postanowiłem zgłębić i poznać podstawy religii oraz cechy tych dwóch kultur: arabskiej (islamskiej) i żydowskiej (judaistycznej). Jestem w trakcie czytania kilku bardzo ciekawych książek na ten temat. Obiecuję, że kiedyś szerzej o tym napiszę.

Teraz chciałbym podzielić się z wami tylko krótką refleksją. Być może jest za daleko idąca, ale sądzę, że być może trafna (jak sie mylę to proszę o dyskusję i wyprowadzenie mnie z błędu).

Otóż poznając (na razie jeszcze powierzchownie) istotę tych religii i porównując je z innymi doszedłem do bardzo ciekawego wniosku: OTÓŻ JUDAIZM JAKO RELIGIA JEST JEDYNĄ, WEDLE KTÓREJ JEJ WYZNAWCAMI MOŻE BYĆ TYLKO JEDEN NARÓD, NARÓD WYBRANY? - IZRAELICI CZYLI ŻYDZI.

Inaczej mówiąc religia ta (dla niektórych stanowiąca li tylko sposób postępowania) gloryfikuje tylko jeden naród Żydów, jako naród sprzymierzony z Bogiem, który obiecał ludowi żydowskiemu ziemię świętą (i panowanie nad innymi narodami?).

Czyż nie w powyższym tkwi niejako źródło wielowiekowej lekceważącej postawy Żydów wobec innych narodów a dzisiaj nie stanowi usprawiedliwiania przeprowadzania holocaustu na Palestyńczykach? (jako narodu, który zajmuje ich ziemię świętą).

I dalej czyż takie gloryfikowanie i wywyższanie własnego narodu ponad inne narody nie stanowiło źródła pierwotnego nacjonalizmu, który rodził inne nacjonalizmy - nacjonalizmy innych narodów?

Czyż wobec tego nie można stwierdzić, ze jednymi z największych nacjonalistów na świecie są Żydzi?. Przecież od czasów Mojżesza są nacjonalistami. Jaki inny naród może się porównać z takim okresem własnej pychy?

I nie dziwmy się, że przez wieki byli oni prześladowani przez wiele narodów. Wszak wywyższanie się Żydów nad Nimi nie mogło rodzić w nich nienawiści i chęci udowodnienia własnej wartości?

I dlatego Żydzi stanowią zaprzeczenie naszej cywilizacji zachodniej: zbudowanej na państwach, narodach, otwartej na świat, pozbawionej ksenofobii, fanatyzmu religijnego, tolerancyjnej wobec innych (narodowo, rasowo, wyznaniowo, światopoglądowo) - ukształtowanej przez wieki historii. Tak to nasza cywilizacja ukształtowana przez kilka wojen, rewolucji społecznych i przemysłowych, powstań narodowych, a przede wszystkim oparta na historii narodów i państw (Francja, Wielka Brytania, Hiszpania, Niemcy, Rosja, Polska, Włochy, nawet USA, itd). Historia sztuki, literatury, Kultury (przez duże K). Filozofia, etyka, tradycja, chrześcijaństwo, Nauka (przez duże N), jest podstawą naszej kultury. A Żydzi, w szczególności Ci ortodoksyjni? To zupełne przeciwieństwo naszych, wyrosłych z chrześcijaństwa, wartości: są fanatyczni religijnie (podobnie jak islamiści co zresztą skrzętnie ukrywają), zamknięci kulturowo i społecznie; nie mający do niedawana swojej państwowości ani państwowej historii, prawie żadnej spuścizny artstyczno-kulturowo-społecznej. Ich działania oparte są (podobnie jak i u islamistów) na przykazaniach i prawach wyznaczonych przez przywódców duchowych. Uważają siebie za naród wybrany. Walczą z islamem bronią a z kulturą zachodniej cywilizacji poprzez: pieniądz; wywłaszcaanie, uwłaszczanie lub zawłaszczanie własności innych narodów; propagandę medialną; sztuczną asymilację z narodami na terenie, których zamieszkują (np. poprzez zmianę nazwisk.).

Nie jestem antysemitą (to pojęcie też zostało zawłaszczone przez Żydów: nie tylko Żydzi są Semitami!). Proszę tylko o jedno : niech Żydzi żyją w i budują swoje  państwo Izrael a nie wtrącają się do innych narodów i niech nie próbują wpływać na naszą zachodnią cywilizację, bo nie są jej częścią i nigdy nią nie byli i nie będą. I niech zrozumieją, że inne narody też mają prawo do życia (vid. Palestyńczycy). A jeżeli już mieszkają  na stałe poza granicami swego kraju niech przestrzegają praw tam obowiazującyh i nie domagaja sie specjalnego traktowania. Niech korzystaja z goscinności tych krajów w ramach tam obowiązujacych praw.
 

Pozdrawiam

Lubię to! Skomentuj9 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura