krzysztofjaw krzysztofjaw
366
BLOG

Co zamierza PiS jak wygra wybory? (1- wstęp)

krzysztofjaw krzysztofjaw PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 10

Dzisiaj zakończyłem pisanie o D. Tusku i ogólnie o totalnej opozycji. Wszystko wiemy, więc po co się powtarzać i "kopać z koniem". Nic nowego nie wymyślą, bo po prostu uruchomione już zostały wszystkie siły wewnętrzne i zewnętrzne, aby obalić PiS. No chyba, że mu lub jego akolitom jeszcze jakąś kolejną bzdurę wymyślą w Niemczech i w Brukseli, i trzeba się będzie do tego odnieść.

Od jutra (niestety dopiero późnym wieczorem) i przez kilka następnych dni pokażę, co PiS zamierza zrobić dla Polski i Polaków wtedy, gdy wygra wybory, w co osobiście wierzę w 100%.

Teksty będą oparte na programie PiS pod nazwą: "Bezpieczna Przyszłość Polaków - PROGRAM PIS", który można sobie samemu ściągnąć ze strony internetowej partii: https://pis.org.pl/dokumenty

image

Dokument liczy 300 stron więc z pewnością nie każdy go przebrnie i choć propozycje zaczynają się od strony 143 (tyle zajęło przypomnienie tego, co dotychczas zrobiono - warto sobie odświeżyć pamięć) to i tak to około 150 stron.

A są tam takie smaczki jak ten, że PiS zapewni każdemu uczącemu się osiemnastolatkowi możliwość odbycia w szkole bezpłatnego kursu na prawo jazdy.

Kapitalna propozycja dla młodych ludzi. Kiedyś nawet za komuny już tak było, ale tylko dla wybranych techników, np. Technikum Samochodowego. Nawet ja skorzystałem, choć kończyłem Technikum Mechaniczne, ale szkoły się porozumiały i tak w piątej klasie za darmo skończyłem kurs na prawo jazdy w 1988 roku. Wtedy były inne czasy, ale dziś konieczna mobilność i posiadanie samochodu jest powszechne, więc takie rozwiązanie naprawdę jest kapitalne dla dzisiejszych osiemnastolatków.

Takich mało niestety nagłośnionych - w ferworze emocji kampanijnych - propozycji jest bardzo wiele, stąd postanowiłem go gruntownie przeczytać i przedstawić wybrane planowane zamierzenie wedle mojego subiektywnego wyboru.

Natomiast proponuję Państwu, aby każdy ten program samodzielnie przeczytał. Naprawdę warto, bo autorzy programu naprawdę proponują dobre działania dla Polski i Polaków na wiele, wiele lat do przodu.

Skończmy z niepotrzebnymi emocjami a spójrzmy na realne propozycje, które PiS spełni na pewno, co już udowodnił przez wszystkie swoje osiem lat rządów.

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com 

Krzysztof Jaworucki - KONSERWATYSTA W IDEI, WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH I POGLĄDACH EKONOMICZNYCH. EKONOMISTA I FINANSISTA. MIŁOŚNIK ŻEGLOWANIA I WSPINACZEK GÓRSKICH. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. BURKE. Bł. Jerzy Popiełuszko: "Prawda jest niezmienna. Prawdy nie da się zniszczyć taką czy inną decyzją, taką czy inną ustawą"; "Gdyby większość Polaków w obecnej sytuacji wkroczyła na drogę prawdy, stalibyśmy się wolnymi już teraz"; "Zło dobrem zwyciężaj". Św. Jan Paweł II: "Jeśli ktoś lub coś każe Ci sądzić, że jesteś już u kresu, nie wierz w to! Jeśli znasz odwieczną Miłość, która Cię stworzyła"; "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, ale kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi"; Nie sposób inaczej zrozumieć Człowieka, jak w tej wspólnocie jaką jest Naród"; "Musicie być mocni mocą wiary i nadziei". Edmund Burke (1729–1797) – irlandzki filozof i polityk, twórca nowoczesnego konserwatyzmu, krytyk rewolucji francuskiej: "Naród jest organiczną całością ukształtowaną przez przeszłość i tradycje"; "Aby zło zatriumfowało, wystarczy, by dobry człowiek niczego nie robił"; "Wolność bez mądrości i cnoty? To jest zło największe z możliwych". Moja strona domowa: http://krzysztofjaw.blogspot.com/

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka