Zostaw za sobą piękna ślady...
Szczęście to codzienne odczuwanie własnego wolnego istnienia
136 obserwujących
1401 notek
1058k odsłon
1308 odsłon

Jakie książki czytacie lub czytaliście, jakie reportaże i wykłady byście polecali?

Wykop Skomentuj129

Jak łatwo się pogubić dziś, w gąszczu szumu informacyjnego, który nas kąsa każdego dnia.

Bombardowani jesteśmy przekazem medialnym do takiego stopnia, że nawet nie szukamy jakichś innych przekaziorów a skupiamy się nad tym co mówią i przekazują nam właśnie media. A szkoda, choć tak jest na całym świecie. I to jest przykre. Niestety postęp techniczno-technologiczny (między innymi internet i smartfony albo Wikipedia) oduczył nas myślenia i też szkoda. 

Stąd pragnę Was prosić abyście napisali co czytacie i co oglądacie, a co polecacie. Chodzi mi o wartościowe pozycje, które wnoszą jakąś nową jakość w postrzeganiu naszej rzeczywistości a nawet przyszłości. I to niezależnie czy są to pozycje zawodowe, czy historyczne, czy też publicystyczne a nawet futurologiczne i poetyckie wraz muzyką i słowami jakiegoś zespołu. 

My blogerzy winniśmy być oczytani, bo przekazujemy innym nasze przemyślenia a to zobowiązuje do profesjonalizmu. 

Wielu z nas ma swoje biblioteczki, gdzie na półkach znajdują się naprawdę dobre i wartościowe pozycje a na YouTube wartościowe filmy, które ja kopiuję od razu bo często szybko znikają. 

Może uda nam się przedstawić taką listę pożądanych lektur i filmów, które można by polecić innym, bo nie każdy wie, że nieraz pojawiają się pozycje, o których nic nie wiemy a księgarnie narodowe nie są prawie nigdzie reklamowane, bądź młodzi ludzie nie oglądają reklam internetowych je dotyczących. 

Taki ich zestaw chciałbym opublikować w odrębnym poście jednocześnie wskazując, kto i jakie pozycje przegląda lub czyta. 

To naprawdę jest potrzebne, szczególnie dla młodego pokolenia, które ma nieraz strasznie pusty pogląd na tematy naprawdę wartościowe. 

Liczę na szeroki odzew i proszę o wskazanie wydawcy i daty publikacji określonych pozycji.

Ja ze swojej strony jutro opublikuję mój zestaw lektur zawodowych czyli ekonomicznych, które cenię i często po nie sięgam. Po tej prezentacji opublikuję to, co dotyczy szeroko rozumianej polityki i całości naszego społeczeństwa. Pierwszą notką na ten temat będzie literatura związana z reklamą i propagandą oraz manipulacją, którą niesie ze sobą tzw. marketing polityczny. To naprawdę fascynujące lektury, które mogą otworzyć nam oczy na te perswazyjne manipulacje, psychologiczne manipulacje nas, konsumentów i potencjalnych wyborców.

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

Post jest chroniony prawem autorskim. Może być kopiowany w całości lub w części jedynie z podaniem źródła tekstu na bloggerze lub innym forum, gdzie autorsko publikuję. Dotyczy to również gazet i czasopism oraz wypowiedzi medialnych, w których konieczne jest podanie moich personaliów: Krzysztof Jaworucki, bloger "krzysztofjaw".

Wykop Skomentuj129
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura