Blog
Dywersja w świecie popkultury
Krzysztof Bosak
Krzysztof Bosak Poseł na Sejm V kadencji. Współtworzy Stow. Marsz Niepodległości i Ruch Narodowy
25 obserwujących 57 notek 189959 odsłon
Krzysztof Bosak, 17 maja 2013 r.

Już 37% posłów Conservative Party to eurosceptycy!

Ciekawie robi się w Wielkiej Brytanii! Ostatnie sukcesy UKIPu spowodowały kolejny, największy w historii, bunt eurosceptyczny wśród konserwatystów przeciw premierowi Cameronowi. Coraz więcej posłów w swoich jednomandatowych okręgach czuje się zagrożonych, więc coraz więcej zaczyna działać w interesie społeczeństwa, a nie eurokratów.

Do ostatniego takiego buntu doszło 24 października 2011, kiedy to w sumie 109 członków Izby Gmin (w tym 79 konserwatystów) głosowało - wbrew dyscyplinie - za wnioskiem o referendum dotyczącym opuszczenia UE. W ostatnią środę natomiast doszło do głosowania nad poprawką (o raczej symbolicznym charakterze) wyrażającą żal, że w przemówieniu królowej nie padły słowa o referendum w sprawie opuszczenia UE, które przez Camerona jest nieustannie odkładane w przyszłość. Tym razem za taką uchwałą zagłosowało 130 posłów (21% izby), a wśród nich aż 114 konserwatystów (37% klubu). Walka trwa nadal - ponowne formalne złożenie wniosku o referendum w przyszłym miesiącu zapowiedział James Wharton, najmłodszy 29-letni poseł Partii Konserwatywnej.

Premier Cameron ze swą mętną strategią stoi w coraz większym rozkroku pomiędzy inercją Brukseli i zniecierpliwieniem swego społeczeństwa, a jego klubowi koledzy wyraźnie czują oddech Nigela Farage'a na plecach. Jak skomentował James Forsyth ze Spectatora: "The secret of David Cameron’s Europe strategy: he doesn’t have one". Czy ta ocena nie pasowałaby świetnie także do polskich partii centroprawicowych?

 

PS

Zainteresowanych większą ilością informacji i opinii o debacie toczącej się na angielskiej prawicy zachęcam do zaglądania tutaj: http://conservativehome.blogs.com/

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Ostatnio rzadko na s24, częściej na facebooku, gdzie prowadzę Krzysztof Bosak | MIKROBLOG
image
Wypromuj również swoją stronę

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @PYZOL Sam się staram go uczyć, do czego mocno motywuje mnie obserwowanie starszych i bardziej...
  • @ALLODIAL Nie przypadkiem tak napisałem bo sam mam w tej sprawie złożone i niejednoznaczne...
  • @SZPILKA Nie wiem jaką dokładnie wypowiedź JPII ma Pani na myśli, ale zapewniam że staram...

Tematy w dziale