Oto akapit pierwszy tego postu. Nie kryję, dodałem go 10 minut po publikacji. Gdyż uznałem, że nie osiągnę zamierzonego celu, jeśli to, co następuje, będzie od razu widać na SG. Ot, podstęp. Kliknij ;) Już?
Pokusa nieodparta: zacytować ten tytuł i udać, że to mój własny. Koncern ITI czyli news onetu: Szef FIFA Sepp Blater powiedział, że FIFA jest usatysfakcjonowana propozycjami polskiego rządu ws. PZPN - poinformowała TVN24. FIFA zniesie swoje ultimatum, jeśli rząd wycofa kuratora.
Wydawało ci się, że to właśnie FIFA mówi od środy? Nie, to minister wywalczył. Nie stoję w tym sporze po stronie PZPN. Nie jestem też zwolennikiem porównań RP do PRL. Ale w tym wypadku mam nieodparte déjà vu.
Onet zdołał dorównać Przeglądowi Sportowemu - jego notatka, opublikowana we wczesnych latach 70., utkwiła mi w pamięci tak mocno, że nawet już tu o niej pisałem. Z tym, że Przegląd najpewniej cytował PAPa, bo jak mniemam - cenzura zaznaczyła wtedy, iż o meczu w Pradze informować można tak - albo wcale.
PS. Agorowy sport.pl wydaje się troszeczkę inaczej widzieć to samo zjawisko: „Wielka porażka rządu”. Kurator z PZPN wycofany.


Komentarze
Pokaż komentarze (57)