Krzysztof Leski Krzysztof Leski
1958
BLOG

Logo

Krzysztof Leski Krzysztof Leski Sejm i Senat Obserwuj temat Obserwuj notkę 50

Chyba jestem pierwszy - na portalach jeszcze ani słowa, nawet PAP nie zdążyła o tym napisać. Wieść jest zaś zaiste hiobowa: nie będzie nowego logo Sejmu.

Komisja Konkursowa działając w oparciu o Regulamin konkursu na opracowanie jednolitego znaku graficznego (logo) Sejmu organizowanego przez Kancelarię Sejmu podjęła decyzję o zakończeniu konkursu bez wyłonienia zwycięzcy - doniosło Biuro Prasowe izby większej naszego parlamentu.

W tej jakże skomplikowanej sytuacji sprawą zajęło się Prezydium Sejmu. Tak, tak! Marszałek i wicemarszałkowie. Szkoda, że Biuro Prasowe nie informuje, jak długo trwała dyskusja i czy decyzja zapadła jednomyślnie, czy też głosy się podzieliły. W każdym bądź razie...

...z uwagi na fakt, że obecny znak graficzny będący nieformalnym logo Sejmu jest najbardziej rozpoznawalnym i utrwalonym znakiem, Prezydium Sejmu podjęło decyzję o jego rewitalizacji i przyjęciu w przyszłości jako oficjalnego logo.

Nie kryję zdumienia. Grafikom zabrakło inwencji? Tak trudno wymyślić i narysować nowy symbol miejsca, w którym powaga i mądrość miesza się z żenadą i stawianiem świata na głowie?

Na nagrody za późno, ale może liczni w s24 zdolni graficy zaproponują coś miłego :)

Salonowa lista prezentów Bawcie się dobrze ChęP: -3/6   ChęK: -3/6   ChęS: -3/6 . Półbojkotuję "lubczasopisma" Baby od chłopa nie odróżniacie! Protestuję przeciwko brakowi Freemana

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka