206 obserwujących
3086 notek
6043k odsłony
  2128   0

Księga Słów Posłów Polskich

Od dawna chciałem to zrobić. Kiedyś trzeba zacząć. Stworzę własną księgę cytatów czołowych polskich polityków. Jedyne kryterium: moje widzimisię, że warto dane słowa uwiecznić. Postaram się szeroko cytować kontekst, który miewa znaczenie, choć wiele pereł od niego nie zależy.

Andrzej Adamczyk: Nadal pan, wydaje się, niczego nie rozumie

(20.01.2011, Sejm, debata o drogach, sprostowanie do słów wiceministra infrastruktury Radosława Stępnia: "Zwracam się z apelem do pana ministra. Wydaje się, że nadal nie rozumie, nie jest w stanie pojąć, jakie jest przesłanie naszej dzisiejszej debaty. Panie ministrze, w swoim pierwszym wystąpieniu sformułowałem pytania. Proszę o odpowiedź na te pytania na piśmie i proszę o skierowanie odpowiedzi do klubu parlamentarnego, czyli wnioskodawcy dzisiejszej debaty. To jest pierwsza kwestia. Druga kwestia. Nadal pan, wydaje się, niczego nie rozumie i nie rozumie też moich wypowiedzi".

rzecznik MSZ Marcin Bosacki: Prosimy o większą jasność przekazu

(20.01.2011, Warszawa, odpowiedź na zarzuty Aleksandra Łukaszenki, iż "programy obalenia ustroju konstytucyjnego na Białorusi pisano w Niemczech i Polsce": "Wszelkie oskarżenia o organizowanie zamachu stanu lub próby obalenia ustroju siłą są po prostu absurdalne" (...) Prosimy o większą jasność przekazu, ponieważ jednego dnia dostaliśmy wezwanie ustami rzecznika MSZ na Białorusi do tego, by zejść ze ścieżki konfrontacji, a kilka godzin później prezydent Białorusi, pan Łukaszenka mówi słowa, których nie można rozumieć inaczej niż wchodzenie na drogę konfrontacji.

Jarosław Kaczyński: Ta gra kosztowała życie około 100 ludzi

(20.01/2011, Łódź, konferencja prasowa w 3. miesięcznicę zabójstwa Marka Rosiaka, i którym mówił: "To efekt wielkiej kampanii nienawiści, która jest prowadzona przez PO i osobiście przez Donalda Tuska od  lat. Całe to sianie nienawiści jest czystym cynizmem, grą zmierzającą do tego, żeby utrzymywać własną pozycję polityczną. Ta gra kosztowała życie około 100 ludzi. Gdyby nie ta nienawiść, nie byłoby katastrofy smoleńskiej, gdyby nie ta nienawiść, nie zginąłby Marek Rosiak".

Stefan Niesiołowski: Żenada. Siadaj.

(19.01.2011, Sejm, debata nad informacją rządu o Smoleńsku, głos z sali w reakcji na słowa Mariusza Kamińskiego do premiera: "Dziewięć miesięcy temu w pewnym szczególnym momencie, a staliśmy wtedy obok siebie, widziałem w pana oczach prawdziwe łzy. To było na pogrzebie Sebastiana Karpiniuka. Dziś pozwala pan Rosjanom szargać prawdę o ostatnim locie Sebastiana Karpiniuka, pani senator Bochenek, Grzegorza Dolniaka".

Stefan Niesiołowski: Marzy ci się. Każdemu wolno marzyć.

(19.01.2011, Sejm, debata nad informacją rządu o Smoleńsku, głos z sali w reakcji na słowa J.Kaczyńskiego do D.Tuska: "Premier Węgier Gyurcsány kiedyś przyznał się do tego, że kłamał. Pan się nie przyznaje, ale sytuacja jest podobnaWtedy tam, na Węgrzech, doszło w końcu do chwili prawdy i chwili sprawiedliwości i dzisiaj jest ona egzekwowana. Niech pan nie zapomina, że Polacy na pewno nie są narodem głupszym niż Węgrzy".

Lubię to! Skomentuj58 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka