krzysztofmroczko krzysztofmroczko
104
BLOG

Subiektywny przegląd tygodnia

krzysztofmroczko krzysztofmroczko Polityka Obserwuj notkę 0

Jak zdobyć rozpoznawalność

Smutek zagościł w szeregach Solidarnej Polski po tym, jak zbadano opinię publiczną na okoliczność kojarzenia partii politycznych. Okazało się, że SP nie kojarzy się Polakom z niczym. Teraz trwają gorączkowe poszukiwania wyrazistości. Ze swej strony pragnę zaproponować zmianę lidera. Zbigniew Ziobro jest, jak mówiono w pewnej kultowej polskiej komedii, z wyglądu podobny do nikogo. Co innego Jacek Kurski. Ten twórca wspaniałych bon motów w rodzaju „Ciemny lud to kupi” i „Tu jest Polska, tu się pije”, na pewno przysporzy ugrupowaniu rozpoznawalnej marki. Zwłaszcza, że pan europoseł na drodze jeździ jak prawdziwy Polak – bez ograniczeń. I nawet parkuje gdzie chce, bo przecież ma immunitet. Kłopot może być z wytłumaczeniem, dlaczego tak solidarny z narodem polityk zabrał rodzinę do Brukseli, ale od czego spin doktorzy? Kierunek w każdym bądź razie wskazałem. Za darmo.

 

Zmiana pokoleń?

Ogromną sensację wzbudzili synowie dwóch polityków, o których było przez ostatnie dni najgłośniej. Panowie Tusk i Kalemba, potomkowie odpowiednio premiera i ministra, odpowiedzieli na ataki różnych mediów w związku z nepotyzmem i wezwaniami, by zrezygnowali z pracy w miejscach powiązanych ze sferą budżetową. Obaj zdają się pozytywnie odnosić do tego pomysłu. I w sumie to nie powinno dziwić, od dawna wiadomo, że w prywatnym biznesie zarabia się więcej. A tata na pewno kogoś zna. I tylko żal, że zamiast tego synowie nie wezwali swoich ojców do ustąpienia ze stanowisk rządowych, tak aby oni mogli zatrzymać swoje. Wówczas żyło by się lepiej. Zdecydowanie lepiej.

 

Aktywizacja seniorów w praktyce

Media znów alarmują, że część polskich parlamentarzystów pobiera zarówno diety, jak i świadczenia emerytalne. Wielu obywateli uważa, że to skandal. A przecież takie postępowanie świadczy o tym, że w praktyce działa aktywizacja osób w starszym wieku. Nie tylko mają pracę, ale poświęcają ostatnie lata swojego życia na budowanie lepszej Polski. Być może zatem należy rozważyć, by mogli oni zarabiać jeszcze więcej. Takie poświęcenie należy przecież doceniać.

 

Niezrozumiałe oburzenie

Wiele osób, na czele z przewodniczącym Solidarności, Piotrem Dudą, potępiło spotkanie Lecha Wałęsy z Mittem Romneyem, kandydatem Partii Republikańskiej na stanowisko prezydenta USA. Zupełnie nietrafione oburzenie. Jeden i drugi pan ponieśli ogromne zasługi w nieustannej walce ze związkami zawodowymi i prawami pracowniczymi. Jeden i drugi wyznają też dziki kapitalizm. To było raczej spotkanie ideowych przyjaciół. Pozostaje mieć nadzieję, że spotkanie Wałęsy raczej zaszkodziło Romneyowi. Co nie jest wcale wykluczone, znając nastawienie amerykańskiej Polonii.

 

Wrocławianin z urodzenia i przekonania. Myślę szybko, nie owijam w bawełnę. Nadal wierzę w dziennikarstwo obywatelskie, dlatego prowadzę portal osiedlowy Wrocław Leśnica Info. Tutaj już nie piszę o polityce, zostawiam to hunwejbinom i sekretarzom. 

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Polityka