15 obserwujących
483 notki
207k odsłon
128 odsłon

Oświadczenie oświadczeniu nie równe

Wykop Skomentuj

Dzień dzisiejszy (przynajmniej do tej pory) doprowadził mnie prawie do szewskiej pasji. Pal licho mistrzostwa świata, ale cała akcja z ustawą IPN przekroczyła wszelkie poziomy akceptacji dla działań rządzących. Ustawa przefrunęła przez Sejm, Senat i jeszcze wpadła jak burza na biurko Prezydenta. 

Wszystko po to, żeby podpisać wspólne oświadczenie. Nie znam tła tego całego działania (choć to przypomina chaos i improwizację niż zaplanowane działanie), ale mam taką pewność, że "zamienił stryjek siekierę na kijek"

Oświadczenie oświadczeniem, ale zainteresowała mnie inna rzecz:

"Będziemy pracować nad historycznymi kwestiami dotyczącymi #Holokaust.u. Jest oczywiste, że Holokaust był zbrodnią dokonaną przez Niemców na narodzie żydowskim, w tym też na Polakach pochodzenia żydowskiego
-
zaznaczył Netanjahu." (za http://niezalezna.pl/229094-oswiadczenie-premierow-polski-i-izraela-wypracowano-wazne-wspolne-stanowisko-zobacz)

Niestety nie ma nic w tym oświadczeniu na temat mordowania Polaków ze względu na to, że byli Polakami. Są tylko Żydzi i ich cierpienia. Widzę już pohukiwania, że jest to start do ofensywy defamacyjnej  (http://niezalezna.pl/229102-tylko-u-nas-prezes-pis-jaroslaw-kaczynski-o-wspolnej-deklaracji-rzadow-polski-i-izraela), a prawdopodobnie skończy się jak zwykle: zostaniemy sami. 

Była ustawa, jest oświadczenie. Żeby to miało sens, to musiałaby być umowa międzynarodowa pomiędzy Polską, a Izraelem o w sprawie wspólnego przeciwdziałania antypolonizmowi i antysemityzmowi. 

Niestety co, to będzie.

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka