16 obserwujących
509 notek
227k odsłon
79 odsłon

Lednica Motocyklistów 2019

Wykop Skomentuj2

I znów w trasie, choć nie aż tak daleko. Tym razem wybraliśmy się na Pola Lednickie, gdzie w sobotę odbyła się Lednica Motocyklistów. Punktem startowym dla nas było znów Mogilno. Pogoda jak pogoda, trochę chmur, trochę wiatru, ale słońce oświetlało nam drogę. Moja była nieco dłuższa, bo miała ponad 400 km.

image

image

image

Samo Mogilno się nie zmieniło, choć skład osobowy nieco się zmienił. Dobre miejsce na przyjazd i odpoczynek. Finalnie było nas czterech.

Sobota była dość wietrzna, ale im bardziej mijał czas, tym bardziej się robiło słonecznie. Jako, że naszym głównym powołaniem jako Jazdy Ducha jest służba liturgiczna, to i ją pełniliśmy. Msza Św. zaczęła się o 12 pod rybą. Samych motocyklistów było ok. 300, a motocykli ok. 200.

image

Po Mszy Św. nastąpił przejazd przez bramę - Rybę. Zajęło to trochę czasu, bo i motocykli sporo i drogą tez wąska. Nie mniej sam też przejechałem... dwa razy:)

image

image

O godzinie 14 nadszedł czas na jedzenie i na odpoczynek. Choćby ze względu na wiatr był to bardzo dobry pomysł.

O godzinie 15 zaczęła się zaś Droga Krzyżowa. Ludzi było już nieco mniej, ale widać było, że ci, którzy zostali, chcieli na niej być.

image

image

Pomiędzy stacjami nieśliśmy krzyż. Po raz, po dwa razy. Głównie mężczyźni, ale tez dołączały się do tego również kobiety. Nieśli krzyż również kapłani.

image

Po zakończeniu Drogi Krzyżowej nastąpiło błogosławieństwo motocyklistów i rozesłanie do domów.

image

Mimo, że jeździmy obok, to trudno było dostać się nam do Trzemeszna. Albo się nam spieszyło albo brakowało czasu albo jeszcze inne rzeczy stawały na drodze. Tym razem się udało, tym razem dotarliśmy na miejsce. Celem była Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Michała Archanioła.

image

image

Zbudowana została na planie krzyża, gdzie w jego centrum znajduje się rotunda. Z rotundy też wychodzą przekątne do nawy głównej i transeptu, w  których znajdują się kaplice.

image

image

image

image

image

image

image

A nad głową oculus.

image

Niedziela, dzień Zbawiciela. Powrót do domu, może to był ostatni tak ciepły dzień w tym roku. Nie mniej pięknie było.

image

Bogu niech będą dzięki!


Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo