48 obserwujących
302 notki
480k odsłon
  1661   0

Tajemnicze i przedziwne śmierci (samobójstwa?) w III RP

18 lipca 1991 r.

zmarł rzekomo na zawał serca Michał Falzmann, inspektor NIK, który wpadł na trop afery FOZZ, powiązanej ewidentnie z Moskwą i "polskimi" Wojskowymi Służbami Informacyjnymi. Falzmann miał 38 lat i wcześniej nie skarżył się na serce. Faktem jest, że dwa dni wcześniej ówczesny szef NIK Walerian Pańko, po uzyskaniu informacji na temat FOZZ, odsunął Falzmanna od tej sprawy. Czy z tego powodu normalne serce może pęknąć? Pewnie tak, a już na pewno tak stwierdzić mogą polscy fachowcy szkoleni w Moskwie.

7 października 1991 r.

w wypadku samochodowym zginął... szef NIK Walerian Pańko, czyli prawdopodobnie nie pomogło odsunięcie Falzmanna. Okoliczności wypadku były dziwne, bo chwilę wcześniej świadkowie zaobserwowali wybuch. Po zderzeniu z samochodem z naprzeciwka rządowa Lancia rozpadła się. Ale to chyba normalne. Wszyscy wiedzą bowiem, że rządowe limuzyny to konstrukcje przestarzałe, a ich ramy wykonano z materiałów o obniżonej wytrzymałości mechanicznej.

Ostatecznie winę za wypadek samochodowy przypisano kierowcy rządowego auta. Dostał wyrok w zawieszeniu, ale chyba się załamał, bo wkrótce potem zmarł. Nie wiem, czy w geście solidarności, ale mniej więcej w tym samym czasie zmarli obaj policjanci "drogówki", którzy pierwsi przybyli na miejsce wypadku. Nie znam okoliczności, ale podobno byli na rybach i obaj zgodnie utonęli. W żadnym wypadku nie wolno jednak domniemywać tutaj nic innego, poza zbiegiem przykrych okoliczności.

23 grudnia 2009 r.

samobójstwo popełnił Grzegorz Michniewicz, dyrektor generalny Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, czyli podwładny ministra Tomasza Arabskiego. To pewnie przypadek, ale 23 grudnia 2009 r.z Samary powrócił po remoncie polski TU-154M. Zaś przez ręce Michniewicza przechodziło sporo dokumentów z gryfem "ściśle tajne". Przypomnijmy, że de facto decydentem w kwestii obsługi rządowych lotów jest Kancelaria Premiera. To samobójstwo jest jeszcze dziwniejsze, albowiem Michniewicz zakupił prezenty pod choinkę i umówił się z żoną, przebywającą wówczas w Białogardzie, że następnego dnia do niej dołączy. Później odbył nieprzyjemną rozmowę z ministrem Arabskim, następnie upił się (tak przynajmniej mówią wyniki badania krwi) i powiesił się na kablu od odkurzacza.

Rok 2010

Przejdźmy teraz do katastrofy smoleńskiej. Jeszcze w styczniu 2010 roku świeżo wyremontowany i będący w nienagannym stanie tupolew (tak twierdzi rosyjski MAK) nie może lądować na Haiti z powodu poważnej awarii bloku sterowania. Dowódcą statku był wówczas kpt. Arkadiusz Protasiuk, który ginie później w Smoleńsku. Potem następuje akcja rozdzielenia obu wizyt, mianowanie peerelowskiego konfidenta Turowskiego na wiceambasadora w Moskwie, akcja dezinformacyjna rosyjskiej ambasady, aż wreszcie sama katastrofa.

 

Czy zaprezentowany przeze mnie ciąg zdarzeń świadczy o tym, iż przyczyn katastrofy należy doszukiwać się w aktach i raportach ws. likwidacji promoskiewskich WSI, a których jedynym ważnym obrońcą jest aktualny prezydent Bronisław Komorowski? Tego nie wiem. Ale moim zdaniem w kraju, w którym dzieją się takie rzeczy, zaś ważni świadkowie (vide: np. śmierć Olewnika) nagminnie popełniają samobójstwa w pilnie strzeżonych więzieniach, niczego wykluczyć się nie da.

 

http://niezalezna.pl/8489-jak-zginal-dyrektor-kancelarii-tuska

Lubię to! Skomentuj13 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale