0 obserwujących
5 notek
4845 odsłon
2200 odsłon

Jak AntyKomor.pl łamał prawo

Wykop Skomentuj40

 

 

 
 
Na Salon24.pl kolejna moral panic. Objawia się to łoburzonymi i kłamliwymi (lub powtarzającymi łgarstwa) notkami, także na samym szczycie SG, pełnymi "wolności słowa", "zakaz krytyki", "cenzura"... Przyczyna jest prosta: prawo (i sprawiedliwość) zaczęło być przestrzegane. Tyle, że "nie nasze, prawicowe".
 
 
Zaczęło się od komunikatu na portalu antykomor.pl, zgodnie z którym:
 
"Strona AntyKomor.pl została zamknięta, a jej reaktywacja nie będzie miała miejsca. Powód, dla którego stało się tak a nie inaczej jest prozaiczny - ktoś najzwyczajniej w świecie doniósł, że na łamach AntyKomor.pl "publicznie znieważa się prezydenta RP"
 
Czyli zapewne chodzi o kodeks karny, art. 135. § 2.: "Kto publicznie znieważa Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.". Dalej w komunikacie już praktycznie same kłamstwa. Poniżej wybór tych najbardziej bezczelnych łgarstw z komunikatu wraz z wykazującymi to cytatami ze stronki (webcache google). Cytaty ograniczone do minimum, bo to żadna przyjemność babrać się w tym prawicowym g..
 
 
Komunikat:
 
„Serwis był także miejscem, w którym każdy, bez względu na poglądy, mógł wyrazić swoje zdanie - oczywiście dbaliśmy o to, by nikt nie przesadzał, dzięki czemu AntyKomor nie przypominał szamba…”
 
Od redakcji na stronie:
 
"Strona nie jest przeznaczona dla wyborców PO, którzy..."
 
 
Komunikat:
 
"...oczywiście dbaliśmy o to, by nikt nie przesadzał, dzięki czemu AntyKomor nie przypominał szamba..."
 
A tu redaktorek szczery:
 
„AntyKomor.pl Pisze:
18. październik 2010 at 9:11 przed południem
(...)
"Komorowski płaszczy się na kolanach przed niemcem i ruskiem a tobie, ty POlszewicki pomiocie to nie przeszkadza, bo ty, śmieciu, Ojczyzny swojej nie kochasz – ty i twoja partyjka to zwykli Judasze, co za garść srebrników sprzedali coś bardzo ważnego – honor. Tego właśnie tobie i innym POmiotom brakuje. Co z tego, że Komorowski wygrał demokratyczne wybory?(…) W związku z tym, że wy, POlszewickie śmiecie, szacunku do Kaczyńskiego nie mieliście tak my, do Komorowskiego też mieć nie będziemy i tego możesz być pewien. Na łamach AntyKomor.pl będziemy coraz bardziej złośliwi, obleśni i chamscy..."
 
Ze strony:
 
"parasol Pisze:
16. kwiecień 2011 at 6:50 przed południem
Gajowy – taki ruski i chu**wy."
 
 
Komunikat:
 
"...AntyKomor.pl był serwisem czysto satyrycznym, który bezpośrednio odnosił się do rzeczywistości - czasem lekko przejaskrawionej - ale przecież taka jest istota satyry politycznej, którą się posługiwałem (...)
Na łamach AntyKomor.pl nigdy nie namawiałem do nienawiści na tle poglądowym a także do innych złych uczynków czy też zachowań, nigdy też nie znieważałem obecnego Prezydenta Polski w sposób, który urągałby wszelkim normom. Na całym świecie głowy państw muszą liczyć się z tym, że znajdzie się ktoś, komu ich działania nie będą się podobały i które to osoby, będą miały ochotę, publicznie wyrazić swoje niezadowolenie lub niesmak - z różnym skutkiem - raz jest to niezadowolenie wyrażone stroną taką jak AntyKomor.pl, która bardzo delikatnie i w miarę subtelnie punktowała swój obiekt zainteresowań..."
 
Naprawdę na stronie:
 
"AntyKomor.pl Pisze:
14. kwiecień 2011 at 10:57 przed południem
(...)
Redakcja AntyKomor.pl jest zdania, że wypowiadając tego typu opinie, Bronisław Komorowski hańbi siebie (co akurat nas nie boli) oraz swoją Ojczyznę a także ludzi, którzy walczyli o to by on mógł teraz być prezydentem. Dla nas, Komorowski to zwykła szuja, zdrajca wartości które są dla nas najcenniejsze, dureń i sowiecki pachoł, który zasługuje na sąd i stryczek."
 
"Jacek Pisze:
9. kwiecień 2011 at 8:19 po południu
Swietna stronka.Ja NIENAWIDZE komora to zdrajca narodu ruski pacholek namiestnik Putina i jego marionetka"
 
"MarioPL Pisze:
17. styczeń 2011 at 4:12 po południu
Sprinter moze bedzie musimy dzialac razem to do tego doprowadzimy zniszczyc POlszewików Tuska psa zabic komorowi jaja urwac pozabijac PO jak BURE SUKI!!!!!!!!!1"
 
 
 
Chyba nie muszę wyjaśniać, dlaczego AntyKomor.pl znieważał prezydenta czyli łamał prawo...? Oraz dlaczego nie tyle przypominał, co po prostu był szambem. A los portalu AntyKomor.pl powinna wiele dać do myślenia właścicielom i administracji Salon24.pl.
 
 
 
 
EDIT
 
 
 
 
 
Robi się coraz śmieszniej :)
 
 
Oto jak się prosił redaktorek tego ścieku - w odpowiedzi na zwrócenie uwagę komentatora, że narusza prawo:
 
"AntyKomor.pl Pisze:
5. maj 2011 at 6:25 po południu
@gość z postu numer 2:
(...)
Co do zamykania naszego serwisu – leć na komendę już teraz i zakapuj nas, donosicielu śmierdzący – chętnie poznamy cię z imienia i nazwiska. Niestety, musimy cię zmartwić wierutnie – serwis zarejestrowany jest w Republice Vanuatu gdzie macki polskiego prawa nie sięgają – możesz sobie pisać petycje i skargi gdzie chcesz a AntyKomor jak był tak będzie i taki frajer jak ty tego nie zmieni."
 
Ktoś poleciał, hy, hy...
 
 
 
 
A tutaj redaktorek przyznaje się, że wiedział o wszystkich zamieszczanych treściach i je akceptował:
 
"AntyKomor.pl Pisze:
24. luty 2011 at 10:10 przed południem
@AA: wielokrotnie podkreślaliśmy, że akceptujemy 99% komentarzy, nie przechodzą jedynie te, które:
(...)
Zatem nie piernicz, że akceptujemy tylko te komentarze, które nam się podobają. Nie mniej jednak mamy prawo do zamieszczania tylko tych opinii, które nam się podobają – to nasz serwis, to my dyktujemy warunki a jak ci się to nie podoba to krzyż na drogie."
 
To przyczynek do dzieła "Dzieje prawicowej głupoty w Polsce".
 
Tak, mają prawo. Na karku.
 
 
 
 
Wykop Skomentuj40
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale